سرقت کابل های تلفنی

قطعی خطوط تلفن ۹۰۰ مشترک در شهرستان‌های چناران و گلبهار و توابع/ وصل مجدد تلفن‌های سرقت شده هزینه ندارد

کلام تازه | سرپرست اداره مخابرات چناران در گفتگو با کلام تازه می‌گوید: حدود ۹۰۰ مشترک تلفن ثابت در چناران و توابع و گلبهار به دلیل سرقت کابل‌ها، تلفن‌شان قطع شده است./ رییس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات خراسان رضوی می‌گوید: دریافت هزینه از مشترکین جهت کابل کشی مجدد غیر مجاز، خلاف و تکذیب می‌شود.

با جست‌وجوی ساده کلیدواژه «سرقت کابل» در موتورهای جستجو، اخبار بسیاری پیرامون این موضوع بر روی صفحه نمایش داده می‌شود؛ خبر سرقت کابل‌های تلفنی تنها به یک شهر و منطقه محدود نبوده و تمام ایران از شرق و غرب گرفتار این معضل هستند.


بیشتر بخوانید: دستگیری متهمان پرونده سرقت های سریالی سیم و کابل مخابراتی


سرقت کابل‌های مخابراتی که از مس تهیه شده تبعات بسیاری می‌تواند داشته باشد؛ احتمال اینکه شما یا یکی از نزدیکانتان، صبح برای اتصال به شبکه شاد دچار مشکل شده و با پیگیری آن متوجه شوید که در تاریکی شب گذشته، کابل‌های تلفن شما نیز به سرقت رفته و یا از آن‌جا که حادثه بی‌خبر می‌آید ممکن است برای ارتباط با نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس دچار مشکل شده و این اتفاق ساده، ممکن است گاهی به بهای جان یک انسان تمام می‌شود.

یکی از خوانندگان کلام تازه می‌گوید: حدود دو ماهی می‌شود که تلفن منزل ما قطع شده و زمانی که اپراتور مخابرات به درب منزل آمده از ما تقاضای وجه نقد کرده است!

در پی شکایت متعدد مخاطبین کلام تازه برآن‌شدیم تا این موضوع را بررسی کنیم:

ابتدا به سراغ سرپرست مخابرات چناران رفته و با او در خصوص چرایی این موضوع به گفتگو نشستیم که در ادامه به آن می‌پردازیم:

قطعی خطوط تلفن ۹۰۰ مشترک در شهرستان‌های چناران و گلبهار و توابع

سرپرست اداره مخابرات چناران در گفتگو با کلام تازه می‌گوید: حدود ۹۰۰ مشترک تلفن ثابت در چناران و توابع و گلبهار به دلیل سرقت کابل‌ها، تلفن‌شان قطع شده است.

ابراهیم آگاه می‌افزاید: جهت پیگیری و وصل تلفن این مشترکین چندین نامه متعدد به استان مبنی بر تهیه کابل جهت وصل مجدد مشترکین ارسال‌ کرده‌ایم.

وی در خصوص جوابیه مخابرات استان ابراز می‌کند: در شرایط کنونی به هیچ وجه کابل موجود نیست، اما ما جهت پیگیری مجدد پیرو‌نامه‌های قبلی درخواست خودرا تکرار کرده اما تاکنون کابلی جهت باز وصل مشترکین قطعی نداشتیم.

آگاه بیان می‌کند: جهت وصل ارتباط تلفن مشترکین ثبت نامی جدید، به تعداد کابل‌های سرقت شده داده‌اند که کارهای آن در حال انجام است.

وی ادامه می‌دهد: کابل تلفن‌های سرقتی گاهی مدارس را نیز بدون تلفن و اینترنت گذاشته است و بدین معنا بسیاری از مشترکینی که از طریق وایفای منزل در آموزش‌های مجازی شرکت می‌کردند، ارتباطشان قطع شده و در اتصال به اینترنت دچار مشکل شده‌اند.

اختصاص کابل برای مشترکینی که تازه ثبت‌نام کرده‌اند

آگاه در خصوص کابل‌های مشترکین جدید تلفن ثابت در چند مجتمع در چناران و گلبهار اظهار می‌کند: تعدادی کابل برای این مشترکین از استان تخصیص داده شده که تنها برای همین تعداد مشترک را کفایت می‌کند.


دنبال کننده کلام تازه در اینستاگرام باشید


وی اظهار می‌دارد: بعضی از مشترکین که کابل‌های آن‌ها به سرقت رفته پس از چندین بار سرقت خودشان به مخابرات مراجعه کرده و تقاضای عدم وصل مجدد را داشته‌اند.

سرپرست مخابرات چناران توضیح می‌دهد: مخابرات از هیچ مشترکی وجه نقد جهت وصل مجدد تلفن دریافت نمی‌کند و حتی به هیچ فردی پیشنهاد بر تهیه کابل نیز نمی‌دهیم و ان‌ها را به صبر و انتظار دعوت می‌کنیم.

در ادامه جهت پیگیری این موضوع با مخابرات استان مکاتبه‌ای انجام داده و مراتب را برای آن‌ها توضیح داده‌ایم.

حجم بالای سرقت کابل در شهرها و شهرستان‌ها

رییس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات خراسان رضوی در خصوص سرقت کابل‌ها و تجهیزات مخابراتی می‌گوید: متأسفانه سرقت در سطح استان، شهرستان‌ها، حاشیه شهرها و محدوده شهرستان‌ها صورت گرفته که با توجه به حجم بالای سرقت‌های مکرر شبکه کابل مراکز مخابراتی در سطح استان، مخابرات منطقه خراسان رضوی متعهد به برقراری ارتباط شهروندان محترم در اسرع وقت می‌باشد.

عیسی حسن‌پور بیان می‌کند: با توجه به شرایط کرونایی، ترمیم حجم خرابی‌های ناشی از سرقت، در حال انجام است. همچنین تدابیر مخابرات استان در جهت جلوگیری از این سرقت‌ها، ایمن سازی بخشی از شبکه و بکارگیری تجهیزات جایگزین از جمله فیبرنوری و رادیو در مجتمع‌های مرتفع و شهرک‌های جدید و روستاها در دستور کار است.

دریافت وجه از مشترکین جهت وصل مجدد تلفن غیر مجاز است

وی در خصوص دریافت هزینه از مشترکین توضیح می‌دهد: دریافت هزینه از مشترکین جهت کابل کشی مجدد غیر مجاز، خلاف و تکذیب می‌شود.

وی تاکید می‌کند: مخابرات استان تمامی تلاش خود را برای رفع مشکل مشترکین محترمی که به دلایل فوق تلفن آن‌ها قطع می‌باشد را به کار می‌گیرد تا مجددا مکالمات ارتباطی آن‌ها برقرار گردد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند