فلز زرد بر روی خط سبز صعود

فلز زرد بر روی خط سبز صعود

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – انسیه سروش | بازار طلا که همواره با وجود نوسانات متعدد، از بازارهای مالی مورد توجه سرمایه‌گذاران است، همانند سایر بازارهای مالی بی تاثیر از نتیجه انتخابات ایالات متحده نبوده است و در هفته گذشته تغییراتی را به خود دیده است.

اما اینکه این تغییرات، تحت تاثیر انتخابات امریکا و تغییرات انس جهانی است و یا اینکه بنا به مصلحت و منفعت سیاست‌گذاران داخلی تغییر می‌کند، سوالی است که پاسخ آن با مقایسه روند تغییرات انس جهانی و قیمت طلا در بازار داخلی ایران، به راحتی به دست می‌آید. این تغییرات در بازار طلای شهرستان چناران نیز به وضوح دیده می‌شود.

تاثیر انتخابات در تغییر نرخ طلا

عباس مفرد صاحب یکی از طلافروشی‌های با سابقه در شهرستان چناران در رابطه با تغییرات قیمت طلا در روند انتخابات امریکا، می‌گوید: نوسان در قیمت طلا همیشه اتفاق می‌افتد و در این روزها هم نوساناتی مشاهده شده است اما به طور کلی، در دو روز ابتدایی اعلام پیروزی جو بایدن بر ترامپ در انتخابات، با ریزش قیمت طلا  (حدود ۲۲ درصد) روبرو شدیم اما بعد از آن، به مرور قیمت‌ها افزایش پیدا کرد البته هنوز به قیمت قبل از انتخابات نرسیده است و حدودا ۱۵ درصد با نرخ پیش از انتخابات تفاوت دارد.

عوامل داخلی

رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر شهرستان چناران در خصوص پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده ابراز می‌کند: به عقیده من تغییراتی که در نرخ طلا اتفاق می‌افتد بیش از آن که تحت تاثیر انتخابات امریکا باشد، توسط عوامل داخلی تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه انس جهانی طلا نیز نوسان دارد، خاطر نشان می‌کند: این تغییرات به اندازه تغییرات نرخ طلا در کشور ما نیست و همین امر، نشان دهنده تاثیر عوامل داخلی بر این قیمت گذاری است.

قیمت‌ها به تومان و بر اساس نرخنامه اتحادیه است.

در هر روز چندین بار نرخ طلا اعلام می‌شود که گاها تغییراتی دارد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند