طرح کمیسیون آموزش برای ساماندهی مهدکودک‌ها

طرح کمیسیون آموزش برای ساماندهی مهدکودک‌ها

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | حسین امامی راد درباره طرح تعیین تکلیف مهدهای کودک که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در دست تدوین است، افزود: پس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و همه اعضای کمیسیون به اتفاق به این نتیجه رسیدند که با تدوین طرحی متولی مهدهای کودک مشخص کنند.

کودک مراکز آموزشی هستند نه خدماتی

نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مهدهای کودک مراکز آموزشی هستند نه خدماتی، افزود: بر همین مبنا کمیسیون نشستی با حضور رئیس سازمان بهزیستی و  برگزار کرد و وظایف و چالش‌ها در این حوزه احصا شد.

وی تصریح کرد: نهایتا کمیسیون به این نتیجه رسید که طرحی برای ساماندهی و اجماع مهدهای کودک زیر نظر آموزش و پرورش تدوین کند تا مجوز فعالیت مهدهای کودک نیز با نظر آموزش و پرورش صادر شود و نظارت بر مهدهای کودک نیز از طریق آموزش و پرورش انجام گیرد.

اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای نظارت بر مهدهای کودک

امامی با بیان اینکه شاکله شخصیت دانش‌آموز در همان دوران مهد کودک و پیش دبستانی شکل می‌گیرد، ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش اعلام آمادگی کرد تا متولی ساماندهی مهدهای کودک باشد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از اتمام کار این طرح با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس در کمیسیون آموزش خبر داد و افزود: این طرح در اسرع وقت به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند