شکاف دریافتی کارگران با افزایش بی منطق حقوق پر نمی شود

شکاف دریافتی کارگران با افزایش بی منطق حقوق پر نمی شود

کلام تازه | نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیلات ارائه شده از حق مسکن تا دریافت سبد معیشتی نباید فقط مختص افراد «کددار» جامعه مثل کارمندان سازمانی باشد بلکه کارگران هم از چنین مزایایی باید بهره مند شوند.

به گزارش کلام تازه، عباس گودرزی در مورد افزایش حقوق کارگران گفت: شکاف و فاصله دریافتی حقوق کارگران با تورم موجود در جامعه یک شبه درست نمی‌شود؛ بدون شک این شکاف به عوامل متعددی از قبیل جهش قیمت‌ها در سال‌های اخیر بازمی‌گردد.


کانال خبری کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط ناخوشایند اقتصادی تاثیر مستقیمی بر زندگی کارگران بویژه اقشار ضعیف جامعه داشته است، کاهش این شکاف و جبران تورم و دریافتی این قشر یکباره امکان‌پذیر نخواهد بود. باید در کنار رشد عادلانه حقوق آنها شرایط کارفرمایان را هم در نظر بگیریم تا دچار ضرور و زیان و آسیب نشوند تا جایی که کارفرمایان به دلیل هزینه زیاد تولید اقدام به تعدیل نیرو کنند که منجر به بیکاری آنان شود.

ریل گذاری درست در مسیر افزایش حقوق کارکران

گودرزی با تاکید به در نظر گرفتن تسهیلات برای این قشر گفت: باید راهبردهایی را در خصوص افزایش حقوقشان اتخاذ کنیم که علاوه بر افزایش حقوق، ثبات شغلی و پایداری اشتغال، حق مسکن، کاهش مالیات و حتی در حوزه بیمه درمانی که دیگر نیازهای آنان است تا حدود بسیاری ورود پیدا کرده و سیاست منطقی را ریل گذاری کنیم. نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: حمایت واقعی از کارفرمایان برای افزایش حقوق کارگران در کنار فراهم کردن محیط مناسبی در جهت کار و رونق تولید به معنای واقعی همان حمایت از حقوق آنها خواهد بود.


بیشتر بخوانید: مجلس حامی حق و حقوق کارگران ؟


گودرزی در خصوص برطرف کردن شکاف دریافتی حقوق این قشر از جامعه تصریح کرد: از بین بردن فاصله دریافتی حقوق کارگران با دیگر اقشار جامعه خواسته و ناخواسته به صورت منطقی جبران نمی‌شود بر همین اساس باید با ایجاد تسهیلات سعی کنیم این فاصله حقوق دریافتی را جبران کنیم. شرایطی دریافتی تسهیلات نظیر حق مسکن، دریافت سبد خانوار، امنیت شغلی هزینه مسافرت و… برای این قشر ضعیف جامعه مهیا گردد در غیر اینصورت تنها با افزایش غیر منطقی حقوق کارگران نمی توانیم این فاصله دریافتی بهبود ببخشیم.

سهم کارگران در اقتصاد کشور

نماینده مردم در مجلس یازدهم یاد آور شد: تسهیلات ارائه شده از حق مسکن تا دریافت سبد معیشتی نباید فقط مختص افراد «کددار» جامعه مثل کارمندان سازمانی باشد بلکه کارگران هم از چنین مزایایی باید بهره مند شوند. کارگران سهم بزرگی در اقتصاد کشور ما را دارند و چرخه موثری از اقتصاد کشور ما توسط کارگران با نام، بی نام و نشان به حرکت در می آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: گروهی از کارگران” فصلی و ساختمانی و.. ” در جامعه بی نام و نشان هستند که خوشبختانه در سال‌های اخیر به واسطه برنامه‌های حمایتی نظیر بیمه بیشتر دیده شده‌اند. زمانی که سخن از کارگران به میان می‌آید بیشتر افکار عمومی به سمت کارگران صنعتی و کارخانه‌ای هدایت می‌شود در صورتی که کارگران ساختمانی فصلی، دستفروشان و حتی دورگردها هم در زیر مجموعه این قشر هستند باید به نوعی از این اقشار ضعیف جامعه هم حمایت شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: تصمیم گیری در مورد افزایش حقوق این قشر آسیب پذیر جامعه هر ساله در ماه پایانی صورت می‌گیرد؛ امیدوارم دولت و مجلس با شیب مناسب افزایش حقوق آنها را در نظر بگیرند.

وی تاکید کرد: نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان مدافعان کارگران تلاش می‌کنند تا تصمیماتی که در خصوص افزایش حقوق آنها گرفته می‌شود متناسب با تورم و جهش قیمت‌ها در جامعه باشد.

منبع
خبرگزاری خانه ملت

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند