شورای اداری شهرستان چناران برگزار شد

06:22۰

کلام نیوز|

در این جلسه مهندس اکبریان، مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی نماینده معین اقتصادی شهرچناران و بخش مرکزی نیز به نمایندگی از آستان‌قدس‌رضوی حضور داشت.
در آغاز حجت الاسلام تاجی امام جمعه در سخنانی ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، هفته معلم، روز شورا و روز کار و کار گر را گرامی‌داشت و با اشاره به شعار سال جدید گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با تعیین شعار سال به نام رونق تولید سیاست‌های کلی نظام را در راستای توجه و تاکید بیشتر بر شکوفایی اقتصاد و به تبع  آن بهبود وضعیت معیشتی اقشار مختلف جامعه ترسیم نمود.
وی در ادامه تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا را مولود و دستاورد انقلاب اسلامی دانسته که موجب نقش آفرینی مردم در مدیریت امور شهر و روستا شده و برکاتی را به همراه داشته است.
امام جمعه چناران با کنایه به اقدامات خباثت آلود رژیم امریکا در تحریم نفتی و قصد آن برای به صفر رساندن فروش نفت کشور گفت: توطئه قطع صادرات نفتی ایران به حول و قوه الهی به ثمر نخواهد نشست.
وی افزود: بر اساس اصول عزت،حکمت و مصلحت باید با دنیا ارتباط، مراوده و همراهی داشته باشیم اما زمانی که احساس کنیم اصول مسلم نظام مقدس اسلامی مورد خدشه قرار گرفته است باید محکم ایستاده و از موجودیت آن قاطعانه دفاع کنیم.
مظفر تاجی با تشکر از ابداع استاندار محترم مبنی بر تشکیل مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، حضور آستان‌قدس‌رضوی به عنوان معین اقتصادی شهر چناران و بخش مرکزی را موجب خیر و برکت برای مردم منطقه عنوان کرد و در این زمینه از همراهی،تلاش، پیگیری‌های مجدانه و ابتکارات قلیچی سرپرست فرمانداری تشکر کرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: ادامه مسیر انقلاب اسلامی را با رهبری داعیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ثابت قدم و استوار به پیش رفته تا این امانت شهدا را به صاحب اصلی ان حضرت ولی عصر(عج) برسانیم.
در ادامه مهندس اکبریان مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی در سخنانی ابراز امیدواری کرد که در حوزه شهرستان چناران با همدلی و همراهی دیگر عزیزان مسئول آبادانی و رشد و پیشرفت رقم زده شود.
وی با در تشریح نحوه فعالیت معین اقتصادی گفت: 12 میلیون نفر سالیانه از محور شهرستان چناران به پابوس امام رضا (ع) مشرف می‌شوند و در همین راستا اقدامات معین اقتصادی باید هدفمند، اولویت‌دار و حتما منجر به ایجاد ظرفیت‌های بخش خصوصی و اتکا به مشارکت اجتماعی و اقتصادی مردم شود.
مهندس اکبریان ادامه داد: باید نگاه بخشی را تبدیل به میان بخشی و نگاه جغرافیایی محلی و شهرستان محور را به نگاه منطقه محور تبدیل کنیم و در عین توجه به فرایندها باید نتیجه‌گرا باشیم.
مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی تصریح کرد: باید به منایع توجه خاصی داشته باشیم تا نهایتا در راستای یک برنامه اجرائی زمان‌دار با اولویت‌های معین و شیوه‌های اجرائی مشخص بتوانیم به سرمنزل مقصود برسیم.
در جمع بندی جلسه قلیچی سرپرست فرمانداری به بررسی و تحلیل شرایط کشور از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ریاست محترم جمهوری پرداخت و گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، آرایش دشمن آرایش جنگی است، از لحاظ اقتصادی آرایش جنگی گرفته، از لحاظ سیاسی آرایش جنگی گرفته و فقط از لحاظ نظامی علی الظاهر آرایش جنگی ندارد  که آن هم البته حواس نظامی‌های ما جمع است،
و همین‌طور ریاست محترم جمهوری در جایی فرمودند: آمریکا در زمینه سیاسی و اقناع افکار عمومی دنیا کاملا شکست خورده و ناموفق بوده است، الیته در زمینه اقتصادی با فشارهای ظالمانه شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرده است و برای خنثی‌سازی این هجمه‌ها باید با احساس مسئولیت و حفظ اتحاد و وحدت کلمه انسجام داخلی را حفظ کرد.
قلیچی در رابطه با شعار سال به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره کرد که یکی از عوامل تحقق رونق تولید را کار جهادی و فوق العاده دانستند و رونق تولید را از ارکان افتصاد مقاومتی نامگذاری نمودند.
سرپرست فرمانداری در بحث توسعه اقتصادی عنوان کرد: مدل مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی را کلید زده‌ایم تا با انسجام همه ارکان حاکمیت اعم از دستگاه‌های اجرائی، قضائی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی زمینه پیشرفت اقتصادی فراهم شود.
وی با بیان این‌که کشور را باید با شرکت‌های توسعه‌گرا ساخت نه با ساختار دولتی افزود: با اجرای موفق این الگو می‌توان مناطق کم برخوردار و روستایی را به مناطق توسعه یافته و ثروتمند تبدیل کرد. در شرایطی که بسیاری از خدمات زیرساختی اعم از شبکه‌های جاده‌ای، آب، برق،گاز و تلفن در مناطق روستایی ایجاد شده، چرا باید روستائیان برای امرار معاش خود به حاشیه شهرها مراجعه کنند؟
سرپرست فرمانداری چناران با اشاره به فعالیت معین اقتصادی در سطح شهرستان چناران افزود: معین‌های اقتصادی به صورت داوطلبانه مسئولیت توسعه منطقه‌ای را بر عهده گرفته‌اند، لذا نیاز به حمایت معنوی داشته و علاوه بر حمایت‌های حاکمیت اعضای شوراها به عنوان نمایندگان مردم می‌توانند بستر لازم را برای فعالیت آنان فراهم آورند و اگر همکاری لازم با این معین‌ها صورت گیرد قطعا یک الگوی موفق و پایدار مبتنی بر سیاست‌های توسعه‌ای به یادگار خواهد ماند که نتیجه آن کاهش حاشیه‌نشینی، آسیب‌های اجتماعی، ایجاد اشتغال و توسعه متوازن منطقه‌ای خواهد بود.
قلیچی در بخش آخر سخنان خود به شهرستان و 280 روز خدمت در کسوت سرپرستی فرمانداری، به 40 هفته و 40 اقدام اساسی اشاره کرد و گفت: تا کنون دو گزارش 100 روزه ارائه شده است و در آستانه سومین گزارش 100 روزه هستیم. 40 اقدام اساسی در هر هفته یک اقدام، یک طرح جدید یک دستاورد و یک نتیجه خوشایند که همه حاصل فکر جمعی، کار جمعی  و در سایه وحدت و همدلی و انسجام و یکپارچگی همه ارکان با کار جهادی و انقلابی صورت گرفته که مهمترین آنها عبارتند از: طرح ناب (نظارت بر عملکرد، استفاده از خرد جمعی و بهبود ارتباطات مردمی) طرح پام (پشتیبانی و حمایت ادارات از مدارس) طرح همت (هدایت و حمایت از مدیران تولید) تفاهم نامه معین اقتصادی چناران و بخش مرکزی، تفاهم‌نامه بخش گلبهار، طرح خانه محبت (مرکز حمایت بخشی و تربیت خانواده) افتتاح صدها پروژه در هفته دولت و دهه فجر، طرح توانمندسازی دهیاران شورای اسلامی شهر و روستا با همکاری دادگستری، حضور مدیران استانی، نهضت مدرسه‌سازی، برگزاری هفته فرهنگی چناران، ایجاد 410 اشتغال با همکاری جهاد دانشگاهی در بحث مشاغل خانگی.
وی در ادامه به همکاری مدیران و به ویژه اعضاء ستاد مدیریت بحران و مشارکت مردم در بحث پیشگیری خسارات ناشی از سیل اشاره کرد و گفت: توانستیم خسارات جانی را به صفر و خسارات مالی را به حداقل برسانیم.
قلیچی در ادامه عنوان داشت: در حال تدوین اعتبارات تملک دارایی سال98 هستیم تا ضمن بررسی وضعیت پروژه‌ها پیگیر جذب اعتبار و در صورت لزوم کمک برای اتمام پروژه ها باشیم.
سرپرست فرمانداری با اشاره به موضوع قطار شهری تصریح کرد: در جلسه با استاندار محترم پیگیر تصویب اجرای ادامه خط قطار شهری گلبهار- چناران و تصویب مطالعات آن در شورای همتا هستیم و  از طرف دیگر برای تخصیص زمین جهت طرح انتقال فرودگاه مشهد آمادگی شهرستان را به مراجع ذیصلاح اعلام کرده‌ایم.
در پایان قلیچی تاکید کرد: در سال رونق تولید همه دستگاه‌ها موظف به برداشتن گام عملی در جهت  اجرای منویات مقام معظم رهبری هستند و بر همین اساس برمبنای طرح همت (هدایت و حمایت از مدیران تولید) در حال اجرای طرحی هستیم که 40 نفر  از مدیران شهرستان هر کدام  به عنوان نماینده فرماندار در 5 واحد تولیدی حضور یافته و ضمن بازدید فصلی پیگیر مسائل و حل مشکلات تا حصول نتیجه خواهند شد.
گفتنی است در حاشیه شورای اداری به مناسبت هفته شوراها، از تنی چند از اعضاء شوراهای شهرستان با اهداء هدایایی تقدیر به عمل آمد.

لینک کوتاه
http://kalametazenews.ir /?p=701

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند