فاضلی حق پناه شهردار گلبهار

شهروندان تنها ۵ درصد از هزینه‌ ۶۶۰ میلیونی جمع‌آوری زباله را پرداخت کرده‌اند

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | همیشه انتخاب شهرداران در شهرهای کشور، فارغ از بزرگی و کوچکی و تناسبِ جمعیت ساکن در آن، دارای شرایط، ویژگی‌ها و نکات ظریف و ریزی بوده است. به‌همین جهت است که هر فردی نمی‌تواند عهده‌دار این مسولیت خطیر باشد. انتظاری که در وهله اول، شهروندان به‌عنوان موکلان از وکلایشان که همانا اعضای شورای شهر می‌باشند داشته‌اند این بوده که آنان در انتخاب شهردار دقت لازم را داشته و فردی را انتخاب نمایند که به دور از بازی‌های سیاسی، دارای تخصص بوده و ضمن پاکدست بودن، تعهد کافی نسبت به مسایل شهری و دانش و تجربه‌ی لازم در اداره شهر را نیز داشته باشد. از طرفی دیگر قرار گرفتن خود و همکارانش در اتاق شیشه‌ای به منظور پاسخ‌گویی به افکار عمومی از نکات بسیار ظریفی است که شاکله وجودی یک شهردار موفق را رقم می‌زند. آنچه در ادامه می‌خوانید گفتگوی شهردار گلبهار با کلام تازه است به منظور ارائه گزارشی از عملکرد ۳ ماهه این شهرداری به شهروندان گلبهار، با ما همراه باشید…


شهردار گلبهار گفت: در حالی از ابتدای سال جاری تا انتهای خرداد ماه، شهرداری حدود ۶۶۰ میلیون تومان صرف جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهری نموده است که شهروندان تنها ۳۴ میلیون تومان، یعنی حدود ۵ درصد از هزینه‌های فوق را پرداخت کرده‌اند.

این گفتگو در یازدهمین شماره ماهنامه کلام تازه به چاپ رسیده است. برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

سید ابوالفضل فاضلی حق‌پناه افزود: در سه ماهه اول سال جاری میزان تحقق بودجه‌ی شهرداری با وجود کرونا و رکود ساخت و سازها حدود ۵۰ درصد بوده و به رقم ۴/۲ میلیارد تومان رسیده است. و در موضوع عوارض سطح شهر و نوسازی در سه ماهه نخست امسال ۱۸۰ میلیون تومان توسط شهروندان پرداخت شده است.

شهردار گلبهار با بیان این‌که روزانه حجم زیادی زباله از سطح شهر جمع‌آوری و تخلیه‌ی زباله‌گاه می‌شود خاطر نشان کرد: بر این اساس روزانه حدود ۸۳۰ هزار مترمربع و ماهانه به‌طور متوسط ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار متر مربع رفت و روب دستی انجام می‌شود که علاوه برآن، روزانه حدود ۳۰۰ هزار متر مربع و ماهانه ۹ میلیون متر مربع رفت و روب بصورت مکانیزه در شهر گلبهار صورت می‌پذیرد و این در حالی است که ماهانه حدود ۱۰۰۰ متر مربع شاخه و نخاله از سطح شهر جمع‌آوری می‌گردد.

سیدابوالفضل فاضلی حق‌پناه ادامه داد: واحد خدمات شهری در مجموع با پتانسیل ۲۹ نفر نیروی پاکبان و ۵ نیروی پشتیبان جهت نظافت جوی‌ها و کانال‌هایی که خودرو قادر به نظافت آن‌ها نمی‌باشد، ۶ نفر نیروی پیک بهداشت، یک دستگاه خودرو جارو مکانیزه، سه دستگاه ماشین حمل زباله، ۳ دستگاه ماشین حمل‌شاخه و نخاله و ۲ نفر سرکارگر به شهروندان گلبهار خدمات رسانی می‌کنند.

جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر

شهردار گلبهار افزود: با عنایت به فواید مکانیزاسیون خدمات شهری از جمله کاهش آلودگی‌ها و کاهش حیوانات ولگرد که به منظور تهیه غذا به مناطق مسکونی نزدیک می شوند و هم‌چنین به منظور جلوگیری از تخریب و فرسایش باکس‌های زباله و جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر و محلات، طی ۳ ماهه اول سال‌جاری با استفاده از دستگاه واتر جت و نیروی کارگری، تمامی باکس‌های زباله در سطح شهر بصورت روزانه شست و شوی شده و تعداد ۲۰ عدد باکس زباله، نیز تعمیر و یا تعویض گردیده است.

وی افزود: جهت جلوگیری از بیماری‌های واگیر مشترک بین انسان و حیوانات، در خصوص سگ های ولگرد با توجه به مصوبات دولت از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۳۸۸ قلاده سگ ولگرد از سطح شهر زنده‌گیری و به مراکز ذی‌صلاح تحویل داده شده است.

ضد عفونی روزمره خدمات شهری در دستور کار شهرداری قرار گرفت

شهردار گلبهار با تاکید بر لزوم اجرای کامل پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی درجهت پیشگیری از بیماری کرونا و بمنظور حفظ سلامت شهروندان در ناوگان اتوبوسرانی درون شهری گفت: تنظیف مستمر و ضدعفونی روزانه ایستگاه سوار گلبهار و احداث روشویی عمومی در این ایستگاه بمنظور شستشوی بهداشتی دست‌ها از اقداماتی است از روزهای اولیه اعلام شیوع این ویروس منحوس در دستور کار شهرداری گلبهار قرار گرفت.

فاضلی حق‌پناه افزود: علاوه بر نصب بنر اطلاع رسانی با مضمون الزام به استفاده از ماسک در سطح شهر، ورودی مجتمع‌های مسکونی مسکن مهر و ایستگاه سوار گلبهار و تهیه ماسک و ارائه آن به شهروندان در دفتر انتظامات، ناظمین سلامت را در کلیه اتوبوس‌ها بمنظور کنترل بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مستقر نموده و با در اختیار گذاشتن لباس بهداشتی(گان) ماسک و دستکش در حین انجام خدمت به رانندگان اتوبوس‌ آنان را به رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی ملزم نمودیم.

نصب دستگاه شارژ «من کارت» اتوبوس

وی نصب دستگاه شارژ «من کارت» در دفتر انتظامات اتوبوسرانی مستقر در ایستگاه سوار گلبهار جهت سهولت در ارائه خدمات به شهروندان با هدف حذف جریان وجه نقد و ایجادشفافیت مالی و هم‌چنین الزام مسافرین به پرداخت الکترونیکی کرایه از طریق دستگاه «من کارت» نصب شده در کلیه اتوبوس‌های درون شهری را از دیگر اقدامات بسیار موثر دیگر در خصوص پیشگیری از کرونا دانست و تصریح کرد: کاهش صندلی مجاز جهت استفاده در اتوبوس‌ها به میزان ۵۰ درصد ظرفیت و نصب برچسب ممنوعه بمنظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم ارائه خدمات به مسافرین فاقد ماسک و هم‌چنین شست و شوی مستمر و ضدعفونی شبانه ناوگان اتوبوسرانی و الصاق پوسترهای اطلاع‌رسانی با موضوعات مرتبط با بیماری کرونا در درون اتوبوس‌‌های درون شهری از دیگر اقدامات صورت گرفته می‌باشد.

اشتراک ماهنامه کلام تازه

شهردار گلبهار حفظ دارائی‌های عمومی و حمل و نقل ایمن، سریع و مطلوب شهروندان در سفرهای درون شهری را از الویت‌های این شهرداری برشمرد و خاطرنشان کرد: در جهت به‌سازی ناوگان اتوبوسرانی با اخذ مجوزات قانونی و تامین بخشی از منابع مالی این به‌سازی از محل فروش ناوگان اسقاط و از رده خارج و اخذ استعلامات قانونی از مراجع ذیصلاح و انعقاد قرارداد مربوطه، تعداد ۳ دستگاه اتوبوس طی ۳ ماه نخست سال‌جاری بهسازی گردیده است.

فاضلی حق‌پناه ساخت و بهره‌برداری از تعمیرگاهِ مسقف به‌منظور انجام تعمیرات ناوگان اتوبوسرانی در جهت بهبود و توسعه فضای فنی و ۲ انبار جدید در تعمیرگاه اتوبوسرانی بمنظور توسعه فضای نگهداری اقلام و قطعات یدکی و ملزومات مصرفی را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و تصریح کرد: تامین و تجهیز بخش تعمیرگاهی اتوبوسرانی به ادوات و لوازمات مورد نیاز فنی، انجام مستمر تعمیرات ناوگان اتوبوسرانی با استفاده از ظرفیت‌های ایجادی از طریق جذب نیروهای متخصص بومی، استقرار ناظرین حمل و نقل در دفتر انتظامات مستقر در ایستگاه سوار گلبهار بمنظور کنترل و برنامه‌ریزی چرخه فعالیت ناوگان، راه‌اندازی گشت انتظامات حمل و نقل بمنظور کنترل و نظارت بر عمل‌کرد راهبران سیستم حمل و نقل عمومی و گسترش خطوط اتوبوسرانی درون شهری با هدف امکان دسترسی ساکنین محلات برخوردار جمعیتی به خدمات ناوگان اتوبوسرانی درون شهری از طریق اصلاح و افزایش مسیر خطوط درون شهری از دیگر اقداماتی است که در طول ۳ ماه گذشته توسط شهرداری گلبهار انجام که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

شهردار گلبهار از حضور و تشکیل کارگروه ماده ۱۸ حمل و نقل دانش‌آموزی و توان‌سنجی شرکت‌های حمل و نقل جهت برون‌سپاری ارائه خدمات حمل و نقل سرویس مدارس خبر داد و تصریح کرد: به‌منظور برقراری عدالت اجتماعی و جلوگیری از فشار مضاعف اقتصادی بر روی والدین دانش‌آموزان، لایحه نرخ سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزی در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ را به شورای اسلامی شهر گلبهار ارائه کردیم.

نصب و استفاده از تاکسیمتر در تاکسی‌های درون شهری گلبهار

سید ابوالفضل فاضلی حق‌پناه ادامه داد: لایحه اصلاح کرایه تاکسی‌تلفنی در سال ۹۹ تنظیم و به شورای اسلامی شهر ارائه شده است و سرکشی و کنترل بر عملکرد دفاتر تاکسی‌تلفنی از طریق گشت مشترک انتظامات واحدِحمل و نقل با همکاری پلیسِ‌راهور شهرستان در حال انجام می‌باشد.

وی تاکید کرد: به‌منظور تعیین تکلیف آن‌دسته از دفاتر تاکسی تلفنی که غیر فعال می‌باشند با شناسایی بیش از ۱۰ دفتر تاکسی تلفنی غیر فعال، اقدامات لازم قانونی جهت تعیین تکلیف و یا ابطال پروانه نمایندگی آنان صورت گرفت و هم‌چنین کلیه راه‌بران سیستم حمل و نقل عمومی و از جمله رانندگان خودروهای تاکسی تلفنی با صدور بخش‌نامه ملزم به اخذ پروانه اشتغال گردیدند.

وی افزود: به‌منظور رعایت حال مسافران و استفاده کنندگان از خدمات تاکسی تلفنی‌ها، آنان را ملزم به نصب و استفاده از تاکسی‌متر در محاسبه و اخذ کرایه سفرهای درون شهری نموده و برخورد قاطع با متخلفین در این بخش را به بازرسین گوشزد و سرکشی مستمر بر دفاتر تاکسی تلفنی بمنظورکنترل و نظارت بر عملکرد دفاتر و رانندگان از طریق دایره انتظامات حمل و نقل، را مورد تاکید جدی قرار دادیم.

شهردار گلبهار خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی لازم بمنظور توسعه خدمات حمل و نقل عمومی سبک درون شهری، ساماندهی خودروهای مسافربر شخصی در قالب تاکسی موقت شهری و کنترل بر عملکرد ناوگان و انجام کشیک‌های مربوطه صورت گرفته است.

اشتراک ماهنامه کلام تازه

وی با بیان این‌که لایحه اصلاح کرایه تاکسی‌تلفنی در سال ۹۹ تنظیم و به شورای اسلامی شهر ارائه و اعلام شده است تاکید کرد: با آن‌دسته از افرادی که نرخ مصوب را رعایت نکرده بشدت برخورد و تعدادی از تاکسیرانان متخلف نیز به دستگاه تعزیرات حکومتی جهت اعمال قانون معرفی گرده‌اند. هم‌چنین در خصوص ایجاد شبکه تاکسی‌رانی بی‌سیم در شهر گلبهار با استفاده از ظرفیت‌ بخش خصوصی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته که بزودی نتایج آن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

ارتقا ایمنی و نصب تابلوهای معابر شهری

شهردار گلبهار با اشاره با لزوم ایمن‌سازی ترافیک در تقاطع‌ها و میادین سطح شهر، از خط‌کشی بلوک عابر پیاده و خطوط احتیاط و ایست به میزان ۴ هزار مترمربع، خبر داد و افزود: از ابتدای سال‌جاری با خط‌کشی محوری به طول ۱۵ هزار متر در بلوارهای استقلال، ابن سینا و بهار و ایمن‌سازی سرعت‌گیرهای آسفالتی با رنگ‌های ترافیکی زرد و سفید به میزان ۱۵۰۰ مترمربع اقدامات مناسبی در خصوص ایمنی تردد خودروها صورت پذیرفته است.

سید ابوالفضل فاضلی حق‌پناه افزود: خط‌کشی ۱۵۰۰ متر مربع عابر پیاده و احتیاط در مقابل مدارس سطح شهر، تلاش دیگری است از سوی پرسنل شهرداری گلبهار در جهت ایمن‌سازی تردد دانش‌آموزان و هم‌چنین رنگ‌آمیزی ۲۵۰ مترمربع از ایستگاه‌های تاکسی در سطح شهر و رنگ‌آمیزی ایستگاه‌های اتوبوس به طول ۲۰۰ متر و نصب تعداد ۵۰ عدد تابلو ایستگاه اتوبوس از اقدامات دیگری بوده است که از ابتدای سال‌جاری توسط شهرداری گلبهار انجام شده است.

وی مزین نمودن معابر و خیابان‌های شهر گلبهار بنام شهدای دفاع مقدس و شهدای حرم را از افتخاراتی دانست که نصیب شهرداری گلبهار شده است و افزود: به منظور تکریم و زنده نگهداشتن یاد و خاطره این عزیزان خیابان مقابل جمهوری ۹ بنام‌ شهید حججی نام‌گذاری و ساخت و نصب تابلوهای آن شد. علاوه بر آن با ساخت و نصب ۱۸ عدد تابلو مزین به نام شهدای گرانقدرمان و نصب آن در بعضی از معابر میدان ورودی شهر بنام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نام گذاری ساخت و نسبت به نصب تابلوهای اطلاعاتی آن اقدام گردید .هم‌چنین با خرید و نصب تعداد ۳۵۰ عدد تابلو اسامی معابر در سطح شهر معابر فاقد نام نیز نام‌گذاری گردید.

فاضلی حق‌پناه ادامه داد:جمع آوری تابلوهای قدیمی کل بلوار عدالت و نصب و اصلاح تابلوهای جدید و اسامی معابر آن و هم‌چنین جمع‌آوری تابلوهای بلوار جامی به جهت تغییر نام و قدیمی بودن آن و نصب تابلوهای جدید اسامی معابر در آن بلوار از دیگر اقدامات صورت گرفته می‌باشد.

شهردار گلبهار در ادامه تصریح کرد: افزایش روزافزون جمیعت در شهر گلبهار، و توجه به مولفه‌هایی چون ایمن‌سازی خیابان‌ها و معبرهای عبور عابر پیاده، شهرداری گلبهار را بر آن داشت تا با جدیت بیشتر در این خصوص اقدامات اساسی را که نمود عینی‌تری برای شهروندان گلبهاری داشته باشد در ستور کار خویش قرار دهد بدین منظور ایمن‌سازی خیابان‌های بهار، حدفاصل بلوار استقلال تا عدالت و خیابان اندیشه، عطار و خیابان‌های منتهی به میدان امام حسین علیه السلام با جدول جداکننده، گل‌میخ، استوانه ایمنی، چشم گربه‌ای و رنگ‌آمیزی بصورت کامل انجام شد.

وی ادامه داد: با نصب ۴۵۰۰ عدد چشم گربه‌ای و نصب تابلوهای خطر عبور عابر، تابلوی مخصوص محل عبور عابر و تابلو سرعت‌گیر، نصب بشکه‌های ضربه‌گیر ترافیکی در محل لچکی‌ها و جزایر پر خطر برای ایمنی رانندگان و سرنشینان خودرو، نصب تابلوهای مسیرنما، نصب تعداد ۵۰۰ عدد تابلوهای انتظامی و اخطاری در بلوارهای سطح شهر اعم از امام خمینی و صیاد شیرازی و امام رضا(ع)، جمع آوری، تعمیرات و نصب حدود ۱۵۰ عدد از سرعت‌گیرهای لاستیکی سطح شهر اعم از بلوارغدیر (جامی سابق)، بلوار ابن سینا، نسترن، لاله، خاوران، ارغوان، عطار و… ایمن سازی معبرهای عبور عابرپیاده، سرعت‌گیرها و معابر حادثه‌خیز شهر گلبهار صورت پذیرفته است.

سید ابوالفضل فاضلی حق‌پناه، در پایان سخنان خویش شهرداری گلبهار را نهادی خدمت‌گذار و پاسخ‌گو به شهروندان گلبهار دانست و گفت: شماره تلفن ۱۳۷ به‌عنوان یکی از سامانه‌های اطلاع‌رسانی شهرداری، حلقه‌ی اتصال بین مردم و خادمین آ‌ن‌ها در شهرداری گلبهار می‌باشد که مردم قادر خواهند بود ضمن تماس با این سامانه انتقادات و پیشنهادات خویش را مطرح و اطمینان داشته باشند که در شهرداری گلبهار همیشه گوش شنوا وجود داشته و به مسایل و مشکلات شهروندان در حوزه وظایف شهرداری ترتیب اثر داده خواهد شد.

لینک کوتاه
http://kalametazenews.ir /?p=9224

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند