مسابقات جودودی چناران

شانس بالای تیم جودوی چناران برای مدال‌آوری در مسابقات کشوری

 کلام تازه | مسئول جودوی شهرستان چناران از شانس بالای این تیم برای مدال آوری در مسابقات منطقه‌ای و استانی می‌گویند.

به گزارش کلام تازه، مهد جودوی ایران، از سال ۱۳۸۶ توسط رستمیان بنیانگذاری شده است و تاکنون هنرجویان زیادی را به جامعه جودو ایران تحویل داده، به طوری که طبق آمار از تعداد  ۱۸۰ ملی پوش،حدود ۷۰ نفر به مسابقات بین المللی اعزام شدند.

از این تعداد حدود ۳۸ نفر عناوین جهانی را از آن خود کردند که مهم‌ترین آن‌ها، جواد محجوب در سال ۲۰۱۲ است که سهمیه المپیک را کسب کرد، همچنین علی معلومات که در سال ۲۰۰۸ مقام پنجم المپیک را از آن خود کرد و سعید رحمتی در قسمت کم بینایان که ۳ مدال در مسابقات جهانی، طلای بازی‌های آسیایی گوانجو و نقره پارالمپیک لندن و دو مدال آسیایی از افتخارات این جودوکار چنارانی است.

رضا غلامی در مسابقات پاراآسیایی دوره قبل مقام سوم را کسب کرد و محمد عابد در مسابقات پاراآسیایی اینچئون کره مقام سوم را از آن خود کرد.

افتخارات تیم جودو چناران

این افتخارات حاصل تلاش جودوکاران چنارانی است و اینبار چناران باز هم با وجود شیوع ویروس کرونا شانس دیده شدن در مسابقات استانی و کشوری را دارد. این اتفاق مهم بهانه‌ای شد برای گفتگو با حسن رجبی مدیر فنی تیم جودوی چناران که در ادامه به آن می پردازیم:

مدیر فنی تیم جودوی چناران در گفت و گو با کلام تازه گفت: در حوزه مسابقات جودو طبق بخشنامه‌ای که به استانها ارسال شده است مسابقات جودو در دو رده سنی جوانان و نوجوانان در اسفند ماه به صورت منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

رجبی گفت: مسابقات باشگاه های کشور به طور همزمان در شش منطقه کشور برگزار می‌شود و در خراسان رضوی میزبانی این مسابقات در منطقه ۱ و در مشهد خواهد بود.


با کانال تلگرامی کلام تازه همراه شوید


اما در چند روز آینده مسابقات انتخابی استان را خواهیم داشت که هر روز به یک وزن اختصاص خواهد داشت.

این مسابقات با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود و تیم های برتر به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

وی در خصوص مسابقات سوپر لیگ قهرمانی جودوی کشور به کلام تازه گفت: هفته اوّل و سوم اسفند این مسابقات برگزار خواهد شد.

آمادگی بالای تیم جودوی چناران

رجبی همچنین از آمادگی بالای تیم جودو چناران خبر داد و در اظهاراتی عنوان کرد: تیم جودوی چناران ۸۰% آمادگی لازم را در رابطه با مسابقات استانی دارد و این درصد از آمادگی به خاطر کرونا و نداشتن تمرین جودوکاران است به طوری که به خاطر شرایط حاکم تمرینات نسبت به شرایط عادی کمتر شده است، البته این مسئله کلی و برای تمام کشور مطرح است و ما تصور می کنیم که تیم چناران شانس بالایی برای مدال آوری مسابقات منطقه یک کشور خواهد بود.

حسن رجبی همچنین از افتخارات تیم چناران در رابطه با لیگ برتر امید تا المپیک سال گذشته به کلام تازه می گوید: این تیم در سال۹۸ مقام سوم را کسب کرد و امتیاز شرکت در مسابقات سوپر لیگ کشور را به دست آورد.


بیشتر بخوانید: سرانه ورزش در کشور بسیار کم است


وی ابراز امیدواری کرد: طی جلسه ای در چند روز آینده اسپانسر نیز برای تیم جودوی چناران مشخص شود.

وی درخصوص تعداد جودوکاران شرکت کننده در مسابقات پیش رو گفت: جودوکاران شرکت کننده در مسابقات انتخابی استان حدود ۱۸ نفر است.

مشهد میزبان مسابقات انتخابی استان

وی در رابطه با مسابقات انتخابی استان که به میزبانی مشهد برگزار می‌شود گفت: اکثر شهرهای خراسان رضوی در این مسابقه شرکت می کند و حداقل یک تیم در این مسابقه حضور خواهد داشت.

مدیر فنی تیم جودو چناران همچنین در رابطه با مسابقات سوپر لیگ باشگاههای کشور افزود: ما به این دلیل که تیم سیدآباد چناران را در سطح کشور مطرح کنیم اعضای تیم متشکل از چناران و سید آباد را در لیگ کشور مطرح خواهیم کرد و به طور کلی در سوپرلیگ باشگاههای کشور هفت تیم شرکت می کنند که دو تیم از نیروی انتظامی خراسان،یک تیم از نیروی زمینی ارتش،دو تیم از تهران، یک تیم از بوشهر و یک تیم از شنا را نخواهد بود.

رجبی افزود:محل برگزاری این مسابقات احتمالا در مجموعه شهید شیرودی تهران خواهد بود.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند