کمیسیون صنایع و معادن مجلس

سوق امکانات به سمت مناطق محروم با تحقق آمایش سرزمینی

کلام تازه | عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اجرای صحیح آمایش سرزمین سبب سوق یافتن امکانات به سمت مناطق دارای ارزش افزوده و تحقق عدالت اجتماعی شود.

به گزارش کلام تازه و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور، گفت: محرومیت در بخش های مختلفی وجود دارد که برای رفع این امر نیاز به اجرای برنامه های منسجم است.

الهویردی دهقانی اظهار کرد: در واقع برای تدوین آمایش سرزمین در استانها باید شاخص هایی مانند کمتر توسعه یافتگی، جمعیت، جغرافیا، کم برخورداری و غیره لحاظ شود تا عدالت و توسعه محقق شود.

وی ادامه داد: بدون شک باید در تدوین آمایش سرزمین یکسری امتیازات برای افراد کارآفرین و سرمایه گذاران پیش بینی شود.


کانال تلگرامی کلام تازه را دنبال کنید


این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عنوان مثال می توان برای سرمایه گذارانی که در استان های محروم اقدام به سرمایه گذاری می کنند، تخفیف هایی در نظر گرفت تا این مناطق نیز مورد توجه بیشتر قرار بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع امروزه شاهد تمرکزگرایی در برخی استان‌ها و مناطق هستیم لذا پیش بینی امتیازات یاد شده می تواند سبب سوق یافتن امکانات به سمت مناطق دارای ارزش افزوده و تحقق عدالت اجتماعی شود.

منبع
خبرگزاری خانه ملت

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند