باید از ظرفیت خیرین برای توسعه ورزش در شهرستان چناران استفاده کنیم

سرانه ورزش در کشور بسیار کم است / باید از ظرفیت خیرین برای توسعه ورزش در شهرستان چناران استفاده کنیم

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – ریحانه موسوی | حسین امامی‌راد در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور فرماندار و اعضای شورای ورزش شهرستان چناران، پیرامون مشکلات ورزشی این شهرستان برگزار شد بیان کرد: متاسفانه سرانه ورزش و مطالعه در کشور ما بسیار کم است که در این زمینه باید با کمک یکدیگر آن را تقویت کنیم.

وی افزود: در این حوزه با پیگیری‌هایی که از سازمان ورزش و جوانان انجام دادیم مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان جهت رسیدگی به این بخش دریافت کردیم. این رقم کمک خوبی است و باید پیگیری کنیم تا پیشرفتی با آن حاصل شود، زیرا طبق دستور رئیس جمهور، باید فقط برای پروژه‌هایی که تا پایان دولت تمام می‌شوند بودجه صرف گردد.

واحد‌های صنعتی می‌توانند در امر ورزش جوانان کمک کننده باشند

نماینده مردم چناران، گلبهار، گلمکان و طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین برای توسعه امر ورزش خاطر‌نشان کرد: در شهرستان چناران ۲۰۰ واحد صنعتی فعال وجود دارد که از این تعداد ۹۳ واحد آن صادرات نیز انجام می‌دهند و خود برند هستند.

وی ادامه داد: ما از آن دسته از واحد‌های صنعتی که از شهرهای دیگر به چناران آمده‌ و در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند استقبال می‌کنیم، اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که اگر نیروهای تخصصی این واحدهای صنعتی و تولیدی غیر بومی باشند اشکالی ندارد، اما نیروی کارگری آن‌ها باید از همین شهر تامین شود.

امامی با بیان این‌که «واحد‌های صنعتی می‌توانند در امر ورزش جوانان کمک کننده باشند» تصریح کرد: برخی از این واحد‌ها هزینه زیادی را جهت تبلیغات در تلویزیون انجام می‌دهند که با تبلیغات محیطی در سالن‌های ورزشی شهرستان می‌توانند علاوه بر تبلیغ محصول خود، به پیشرفت و توسعه ورزش شهرستان نیز کمک شایانی نمایند، زیرا بسیاری اوقات ما میزبان سایر شهرستان‌های استان  هستیم و اگر سالن ورزشی ما به سر‌انجام برسد می‌توانیم میزبان سایر استان‌ها نیز باشیم.

وی با اشاره به این‌که «تبلیغات در هر حوزه‌ای حرف اول را می‌زند» ابراز کرد: این ظرفیت باید به واحد‌های صنعتی شهرستان گوشزد شود تا در این حوزه توسعه اتفاق افتاده و در نتیجه مشکلاتی مانند معضلات اجتماعی که به دلیل کم تحرکی جسمی پیش می‌آید از بین برود و پوشش داده شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند