ریشه بسیاری از مشکلات سوء مدیریت است

کلام تازه | رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار گفت: ریشه بسیاری از مشکلات مربوط به سوء‌مدیریت است زیرا بعضی از سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و خصوصی با آن روبرو هستند.

محمد‌حسین بابایی در گفتگو با کلام تازه گفت: مدیریت از دیرباز در مسیر زندگی مورد توجه قرار داشته و مدیریت و مسئولیت یک مجموعه به عنوان یک امانت در دست مدیر بوده و مدیریت، خدمت است زیرا نشات گرفته از ارزش‌های اعتقادی و الهی است.

مدیران و مسئولان بایستی بر نفس خود غلبه کنند

وی افزود: توفیق مسئولیت در نظام الهی و خدمت به مردم و تلاش در رفع مطالبات مردمی نعمت بزرگی بوده و افتخاری است که نشان از لطف خداوند داشته و مدیران و مسئولان بایستی بر نفس خود غلبه کنند و صداقت در گفتار و کردار و اخلاص در عمل داشته باشند.

رعایت مناسبت‌های انسانی در مدیریت

وی ادامه داد: اخلاق و مدارا در رعایت مناسبت‌های انسانی در مدیریت باعث می‌شود که مردم و مسئولان به یکدیگر پیوند بخورند و مشکلات بهتر رفع گردد.

بابایی گفت: سعه صدر از ابزارهای مهم برای مدیریت جامعه امروز می‌باشد و مسئولان بایستی در پاسخگویی به مردم از سعه صدر بالایی برخوردار باشند و از تندخویی پرهیز و با احترام با مردم که ولی نعمت آنان می‌باشند صحبت کنند.

حفظ شأن و جایگاه کارکنان

رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار افزود: کارکنان جهت انجام کار نیاز به جایگاه و شان ویژه‌ای دارند و انسان بدون جایگاه، انسانی بی‌هویت است وانسان بی‌هویت نمی‌تواند کار و فعالیتی مطلوب داشته باشد.


کلام تازه را در یوتیوب دنبال کنید


وی تاکید کرد: جایگاه سازمانی هر فرد معرف ارزش و اهمیت اوست بنابراین یکی از وظایف مهم مدیران و مسئولان حفظ شأن و جایگاه کارکنان و توجه و احترام به آنان می‌باشد و هم‌چنین یکی از ویژگی‌های مدیران در محیط کار آراستگی و حفظ نظم بوده و در شرایط نامناسب اقتصادی از اسراف بپرهیزند و با مردم بیشتر مدارا کنند.

قدرت تحمل پیشنهادات و انتقادات

بابایی به تفاوت‌های رئیس و مدیر اشاره کرد و گفت: رئیس افراد را وادار به کار می‌کند ولی مدیر به افراد در کار الهام می‌بخشد، رئیس وابسته به قدرت است ولی مدیر به حسن نیت تکیه دارد، رئیس ترس را اشاعه می‌دهد ولی مدیر حسن اعتماد را افزایش می‌دهد، رئیس می‌گوید «من» ولی مدیر می‌گوید «ما» و در نهایت رئیس توقع احترام دارد ولی مدیر احترام را برمی‌انگیزد.

وی افزود: افرادی که مسئولیت قبول می‌کنند ریاست را کنار بگذارند و برای مدیریت عالی و مدیر بودن تلاش کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار گفت: کسانی می‌توانند عهده دار مسئولیت در اجتماع گردند که قدرت تحمل پیشنهاد‌ها وانتقاد‌ها وناملایمات ومشکلات را داشته باشند.

اخلاق مداری

وی افزود: وجود وجدان کاری و فعالیت صادقانه مسئول، در نظارت و سنجش، بسیار مهم، وجایگاه ویژه‌ای دارد زیرا انسان‌های با وجدان در کار وفعالیت تمام همت خود را به کار می‌گیرند تا بهترین نتیجه مطلوب را به دست آوردند وهیچ وقت کار خود را رها نمی‌کنند.

وی ادامه داد: مدیران ومسئولان در دوران مسئولیت‌شان داشتن برنامه کاری، اخلاق مداری، امانت‌داری ، قانون‌مداری، پرهیز از تبعیض، رافت و مهربانی، تعهد و دلسوزی برای مردم را مد نظر قرار دهند.

بابایی در پایان خاطر نشان کرد: سپاس گذاری مدیر از افراد زیر دست انگیزه را دوچندان وسلامت کاری و کمیت و کیفیت را بهبود می‌بخشد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند