۱۷ / ۱۲ / ۱۳۹۹
رکورد ۷۳ هزار نفری شرکت در همایش پیاده روی در گلبهار

رکورد کشوری حضور در همایش پیاده روی در گلبهار شکسته شد

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – نگار طاهونچی |  حسن خالقی مقدم، به مناسبت هفته تربیت بدنی به تشریح اقدامات انجام شده در سال ۹۸ پرداخت و بیان کرد: در نمایندگی ورزش و جوانان گلبهار در دو بخش برگزاری و اعزام مسابقات، فعالیت‌های بسیار خوبی در دستور کار قرار گرفته و به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۷ مورد مسابقه در رشته‌های مختلف انجام شده است، افزود: در گلبهار چند مورد بازی دوستانه از جمله مسابقه دوستانه بین پیشکسوتان سپاهان اصفهان و پیشکسوتان گلبهار با همکاری شرکت عمران گلبهار برگزار شد.

خالقی مقدم با بیان اینکه دو بازی دوستانه نیز بین این دو تیم برگزار شد، تصریح کرد: در نیمه دو بازی از مادر شهید زارع که از شهدای گمنام شهر گلبهار هستند، در مزار شهدا تقدیر به عمل آمد.

برگزاری همایش صبح و نشاط

رئیس نمایندگی ورزش و جوانان گلبهار در خصوص دیگر اقدامات صورت گرفته مطرح کرد: از دیگر فعالیت‌ها برگزاری همایش” صبح ونشاط” در گلبهار بود که بنا به اعلام رسانه‌های رسمی کشور، ۷۳ هزار نفر در این همایش شرکت کردند که تا کنون بالاترین میزان شرکت کننده همایش پیاده‌روی در کل کشور مختص به شهر گلبهار است.

وی ادامه داد: در این همایش پیاده روی کمک هزینه عتبات عالیات، ۵۰ دستگاه دوچرخه، کمک هزینه خرید خودرو و آپارتمان به برندگان اهدا شد.

خالقی مقدم بیان کرد: برگزاری مسابقات پرتاب وزنه معلولین استانی؛ مسابقه پرواز بادبادک‌ها؛ افتتاح رینگ بوکس به مناسبت هفته تربیت بدنی از دیگر اقدامات بوده است.

اعزام بیش از ۶۰ مورد مسابقه استانی و برون مرزی 

وی در خصوص اقدامات انجام شده در بخش اعزام گفت: در این بخش، بیش از ۶۰ مورد اعزام استانی و برون مرزی داشته‌ایم. 

خالقی مقدم افزود: اعزام تیم مسابقه کاراته به مسابقات بین‌المللی شهر توکان؛ اعزام تیم بدمینتون گلبهار به لیگ برتر مسابقات دسته یک کشور؛ حضور تیم والیبال گلبهار در مسابقات سوپر لیگ استان همچنین اعزام تیم فوتسال به لیگ استان از اهم فعالیت‌ها بوده است.

از دست رفتن فرصت‌ها به واسطه کرونا

رئیس اداره ورزش و جوانان گلبهار با اشاره به دوران کرونا بیان کرد: متاسفانه از اسفندماه بسیاری از فعالیت‌های ورزشی تحت‌الشعاع ویروس کرونا قرار گرفت و سالن‌های ورزشی بسته شد و ما فرصت زیادی را از دست دادیم.

خالقی مقدم در ادامه افزود: با توجه به کرونا طرح‌های زیادی درحوزه ورزش وجوانان مطرح گردید که می‌توان به پویش ورزش در خانه، پویش میز کار و ورزش؛ پویش آماده باش و چندین مورد طبیعت‌گردی و برگزاری مسابقه در هفته دفاع مقدس؛ اشاره کرد.

وی با بیان اینکه ۳ ایستگاه ورزش صبحگاهی در گلبهار در حال انجام است گفت: در این شهر پویش سه شنبه های بدون خودرو به همت هیئت دوچرخه سواری گلبهار برگزار شده که هفته اخیر نیز مسئولین شهری به این پویش پیوستند.

رئیس نمایندگی ورزش و جوانان گلبهار با بیان اینکه بخش اعظم برنامه‌ها در تقویم ورزشی سال ۹۹ تحت‌الشعاع بخشنامه‌های صادره در رابطه با کرونا قرار گرفته است، تصریح کرد: در این خصوص ساماندهی باشگاه‌های ورزشی خصوصی در اولویت قرار دارد و بسیاری از همکاران ما در حوزه ورزش و جوانان و همچنین سایر دوستان نیز توفیقاتی کسب کرده‌اند.

ساماندهی باشگاه‌های ورزشی خصوصی در اولویت قرار دارد

وی ادامه داد: تا کنون ۵ الی ۶ مورد مجوز تاسیس سالن در بخش خصوصی با انجام فرآیند قانونی مد نظر اداره کل ورزش و جوانان صادر شده و مابقی باشگاه‌ها تشکیل پرونده داده‌اند و به محض تکمیل پرونده‌ها جهت صدور به اداره کل ورزش و جوانان تمام پرونده‌ها ارجاع داده خواهد شد.

خالقی مقدم همچنین بیان کرد: در روز جمعه، دوم آبانماه سومین جشنواره ” پرواز بادبادک‌ها ” در گلبهار با همکاری هیئت ورزش همگانی استان؛ شرکت عمران و شهرداری گلبهار ساعت ۱۵ بعدازظهر در دریاچه گلبهار برگزار خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند