تکریم مادران شهدا

رویش انقلاب از دامن نازداران جسور

کلام تازه | در تقویم رسمی کشور، روز ۱۳ جمادی الثانی، روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته و علت این نام گذاری این است که حضرت «ام البنین» همسر حضرت امیرالمومنین(ع) و مادر حضرت ابوالفضل العباس(ع) در چنین روزی از این جهان کوچ کرد.

تکریم مادرانی که به ندای رهبر خود، معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و زینب گونه در حماسه هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود آن‌ها را برای حضور در جبهه‌ها آماده و آن‌ها را تشویق می‌کردند.

رشد انقلاب در دامن مادران شهید

اگر این چنین زن‌های دلیر و جسوری وجود نداشت هرگز انقلاب اسلامی نمی‌توانست به سن ۴۲ سالگی برسد و در همان سال‌های اول از پای در می‌آمد، حضور زنان  فداکار و مقاوم و صبوری که در طول ۸ سال دفاع مقدس فرزندان و همسران خود را برای جنگیدن حق علیه باطل تشویق کرده و این انقلاب تا ابد مدیون این خانواده‌ها است.


بیشتر بخوانید:داستان خیال انگیز سفر عاشقانه من و پروانه


در سالروز وفات ام‌البنین که روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گرفته است، ایثار و فداکاری و صبر و پایداری مادران و همسران شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و اوراق تاریخ را به نام گذشت‌ها و خلوص و تلاش‌های آنان مزین می‌کنیم و عملکرد این بانوان فداکار را پشتوانه‌ای برای نسل امروز قرار می‌دهیم.

جاودانگی نقش در تاریخ انقلاب

مادران و همسران شهدا بهترین نمونه در ارائه الگوی اخلاق و معنویت اسلامی برای تمام اقشار جامعه هستند چرا که نقش مادرانه خود را نه تنها برای فرزندان و خانواده خود، بلکه نثار تک تک افراد جامعه کرده‌اند و نقش آنان در تاریخ انقلاب اسلامی جاودانه است.

با توجه به روز تکریم زن و مقام مادران شهدا به سراغ همسر سردار شریفی رفته و پای حرف‌های او نشسته و از گذران روزهای نبودن سردار بشنویم.

عدم جبران نبود پدر با چیز دیگر

خانم شریفی که اکنون حدود ۷۰ سال سن دارد و ۹ فرزند شهید را سروسامان داده از روزهای نبودن سردار می‌گوید: بعد از انقلاب آقای شریفی به عضویت کمیته سپاه درآمدند و با شروع جنگ هم عازم جبهه شدند.

وی از سختی‌های تنها بزرگ کردن بچه‌ها بدون حضور پدر ابراز می‌کند: سردار سال ۶۴ به مقام شهادت رسیدند اما قبل تر از آن هم با حضور در جبهه‌های جنگ در خانه حضور نداشته و فرزندان خود را به تنهایی بزرگ‌ کردم.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


او از سختی‌های نبود سایه پدر بر سر فرزندانش می‌گوید: واقعا نبود حضور همسر برایم سخت بوده و مگر می‌شود که جای پدر را با چیزی جبران کرد.

این راه ادامه دارد…

همسر شهید بیان می‌کند: من به عنوان یک مادر و همسر همه این سختی ها را متحمل می شوم تا بگویم که این تنها راه مردان ما نبود که ما هم ادامه دهنده راه آنها هستیم و این راه همچنان ادامه دارد، ما پشت سر همسرانمان تا آخرین نفس ادامه دهنده راهشان هستیم.

وی در خصوص وظیفه ما در خصوص ادامه دادن راه شهدا می‌گوید: بالاترین وظیفه ما نسبت به شهدا این است که فرزندان خود را به درستی تربیت کنیم تا آنها با رفتاری صحیح و تربیتی سالم بتوانند آینده انقلاب و کشور ر ا بسازند.

همسر شهید شریفی در پایان اظهار می‌کند: علاوه بر سردار داماد و برادر شوهرم و برادر خودم نیز به شهادت رسیدند و امید دارم که توانسته باشم ۹ فرزند شهید را به خوبی تربیت کرده باشم تا ادامه دار راه حق باشند.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند