رونمایی از تندیس سردار سلیمانی در گلبهار

آیین یادواره و رونمایی از تندیس شهید سلیمانی در گلبهار برگزار شد

کلام تازه | امروز همزمان با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و با حضور مقامات استانی و شهرستان گلبهار، آیین یادواره و رونمایی از تندیس سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در گلبهار برگزار شد.

به گزارش کلام تازه و به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار؛ در ابتدای این مراسم که با حضور میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، سردار یوسف علیزاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، حسین امامی‌راد نماینده مجلس، دونده فرماندار شهرستان، حجت الاسلام غلامی امام جمعه گلبهار و جمعی از دیگر مسئولین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به میزبانی شرکت عمران گلبهار برگزار شد، سرپرست فرمانداری شهرستان گلبهار ضمن خوش آمدگویی و ادای احترام به روح پرفتوح سردار دل‌ها، به معرفی شهرستان گلبهار و پتانسیل‌های موجود در این شهرستان اشاره نمود و از تمامی سازندگان شهر گلبهار و بالاخص مهندس هومن گریوانی تقدیر و تشکر کرد.

مراسم رونمایی از تندیس سردار سلیمانی

امام جمعه گلبهار نیز در ادامه این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و درگذشت آیت الله مصباح یزدی، بیان نمود: شهید سلیمانی سردار همه ملت ایران، ملت‌های منطقه و همه انسان‌های آزادی‌خواه در سراسر جهان است. به گفته مقام معظم رهبری، شهید سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.

حجت الاسلام غلامی در ادامه اظهار داشت: مجموعه شرکت عمران و به ویژه مهندس هومن گریوانی و سرکار خانم شاهین‌فر در جهت ساخت تندیس شهید سلیمانی زحمات شبانه روزی بسیاری را متقبل شدند و طبق قولی که داده بودند در سالگرد شهادت سردار دل‌ها این تندیس را آماده کردند، از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی گلبهار نیز به جهت مهیا کردن شرایط نصب این المان نیز تشکر می کنم.


تماشا کنید: گزارش تصویری رونمایی از تندیس سردار سلیمانی در میدان غدیر گلبهار


در ادامه نیز حسین امامی راد، نماینده شهرستان‌های چناران، گلبهار و بینالود به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: سردار سلیمانی در زمان حیات‌شان جریان شناس و جریان ساز بود و هم‌چنین در زمان شهادت نیز جریان ساز گردید و قطعا شجاعت و سبک زندگی ایشان الگویی برای ما و آیندگان خواهد بود.

نماینده شهرستان‌های چناران، گلبهار و بینالود در ادامه افزود: در جهت ارتقاء گلبهار به شهرستان از تمامی دست‌اندرکاران بویژه دکتر دهقان که پرچم‌دار این اتفاق بودند، فرمانداران، استانداران، مجموعه شرکت عمران و بویژه مهندس گریوانی، شهردار و شورای شهر وقت و همه مسئولین که تاثیرگذار بودند و زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می کنم.

یادواره سردار سلیمانی در گلبهار

سردار یوسف علیزاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در انتهای این مراسم ضمن تسلیت سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و درگذشت آیت الله مصباح یزدی، عنوان داشت: مکتب سردار سلیمانی استمرار خواهد یافت و راه و پرچم برافراشته این شهید با قدرت به پیش خواهد رفت. از برگزاری این مراسم و هم‌چنین تهیه تندیس شهید سپهبد سلیمانی تشکر ویژه می‌کنم، ماندگار کردن یاد این شهید عزیز در گلبهار بسیار ارزشمند است.

قابل ذکر است در حاشیه این مراسم، به پاس اقدامات و تلاش‌های مهندس هومن گریوانی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران گلبهار، لوح تقدیری از سوی نماینده مجلس، فرماندار گلبهار، امام جمعه گلبهار، فرمانده سپاه چناران، شورای اسلامی گلبهار، رئیس داگستری گلبهار، رئیس اموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان گلبهار به مهندس هومن گریوانی اهدا گردید.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران گلبهار در حاشیه این مراسم ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و بویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از تمامی مسئولین و مدیران گذشته و فعلی که در جهت ارتقاء گلبهار به شهرستان نقش داشته‌اند تقدیر و تشکر کرد و بیان نمود: شرکت عمران فقط بازوی اجرایی است و همیشه حمایت‌های دستگاه‌ها و مجموعه‌های دیگر را همراه داشته است، به عنوان کوچک‌ترین عضو این شهر از همه شما تشکر می کنم.

تندیس سردار سلیمانی در گلبهار

گفتنی است رونمایی از تندیس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، پایان بخش این یادواره بود که با حضور مسئولین در محل میدان غدیر گلبهار صورت گرفت. قابل ذکر است طرح ساخت این تندیس ۷ متری به پیشنهاد شرکت عمران شهر جدید گلبهار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گلبهار مطرح و پس از تصویب، در مدت زمان ۹ ماه توسط شرکت عمران گلبهار طراحی و ساخته شده است.

منبع
هم‌زمان با سال‌گرد شهادت سردار دل‌ها؛

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند