رشد ۹۸ درصدی میزان باسوادی از امتیازات فرهنگی چناران است

کلام تازه | مدیر آموزش و پرورش چناران در دیدار با امام جمعه شهرستان به مناسبت هفته سواد آموزی مطرح کرد: رشد ۹۸ درصدی میزان باسوادی از امتیازات فرهنگی چناران است و آموزش و پرورش و اداره نهضت در صدد هستند تا میزان اندک بی سوادی در این شهرستان را نیز از بین ببرند.


به گزارش کلام تازه به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش چناران، به مناسبت هفته سواد‌آموزی ریاست آموزش و پرورش چناران به همراه رئیس اداره نهضت سواد‌آموزی و جمعی از همراهان با امام جمعه چناران دیدار کردند.

امام جمعه چناران در این دیدار ضمن قدردانی از مسئولین و خدمتگزاران تعلیم و تربیت و سواد آموزی بیان کرد: به لطف انقلاب اسلامی پیشرفت‌های آموزشی بسیاری داشتیم اما این بدین معنی نیست که اکنون مشکلی نداریم و مصداق این فقط کشور ما نیست و همه کشورها را شامل می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین تاجی ادامه داد: برای پیش‌برد اهداف نظام اسلامی و استمرار امر سواد‌آموزی از همه آحاد جامعه و دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود مثل گذشته در کنار نهضت سواد‌آموزی باشند.

امام جمعه چناران خاطر نشان کرد: در بحث سواد آموزی نمی توان تفاوت‌های قبل و بعد از انقلاب را توصیف کرد و ما باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه زمینه‌ها به ویژه شاخصه‌هایی که در حوزه سوادآموزی صورت پذیرفته است را برای همگان تبیین کنیم.

در ابتدای این دیدار نیز شمشادی مدیر آموزش و پرورش چناران خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود، از این رو به محض پیروزی در مدت کمتر از یک سال به فرمایش امام راحل دستور تشکیل نهضت سواد‌آموزی صادر شد.

مدیر آموزش و پرورش چناران ادامه داد: حضور افراد پیگیر، سالم در بدنه نهضت سواد‌آموزی چناران، افتخاری برای این ارگان و شهرستان محسوب می‌شود.

وی هم‌چنین افزود: رشد ۹۸ درصدی میزان باسوادی از امتیازات فرهنگی چناران است و آموزش و پرورش و اداره نهضت در صدد هستند تا میزان اندک بی سوادی در این شهرستان را نیز از بین ببرند.

صابری ریاست اداره نهضت سواد آموزی نیزهم با ارائه گزارشی از فعالیت و دستاوردهای این حوزه بیان کرد: جمعیت هدف نهضت سواد آموزی در بازه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال تعریف شده است و با طرح‌های آموزشی، علمی و فرهنگی در این راستا حرکت خواهیم کرد.

منبع
روابط عمومی اداره آموزش و پرورش

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند