راهکاری رنگی برای شهرهای خاکستری

راهکاری سالم برای شهر هوای پا‌ک

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – مهدیه کرمی | طرح سه شنبه‌های بدون خودرو پویشی است که باهدف کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین اجرا می‌شود تا شهروندان حداقل در روز سه شنبه‌های هرهفته به جای استفاده از خودروی شخصی گزینه‌های دیگری مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و در شرایط بحرانی کشور از خودروهای اشتراکی با رعایت موازین بهداشتی برای انجام فعالیت‌های روزمره خود استفاده کنند.

برخی از مزایای پویش سه شنبه‌های بدون خودرو

از جمله ویژگی های این پویش می توان به موارد همچون ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی در شهروندان، توسعه و ترویج فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری، کمک به کاهش آلودگی هوا و ازدحام تردد و کاهش خودروهای تک سرنشین اشاره کرد.

همچنین صرفه جویی اقتصادی در مصرف سوخت، بازگردانی هوای پاک و سالم به شهرهایی که آلودگی هوا دارند از دیگر ویژگی‌های این پویش است.

اجرای برنامه راهبردی سه شنبه‌های بدون خودرو برای نخستین بار در گلبهار

برنامه راهبردی سه شنبه‌‎های بدون خودرو برای نخستین بار در سطح شهر گلبهار به همت و مشارکت نمایندگی ورزش و جوانان، هئیت دوچرخه سواری، اداره آموزش و پرورش و همچنین تعامل مسئولین در چهارهفته متوالی برگزار شد و همچنان ادامه خواهد داشت.

استقبال مسئولین و مردم از پویش سه شنبه‌های بدون خودرو

رئیس اداره ورزش و جوانان گلبهار در خصوص استقبال مسئولین و مردم از پویش سه شنبه‌های بدون خودرو اظهار داشت: این پویش مورد نیاز بوده و خوشبختانه به همت همکاران و مسئولین در نمایندگی ورزش و جوانان و هئیت دوچرخه سواری گلبهار اجرایی شده است.

حسن خالقی ادامه داد: به این دلیل که این هفته، هفته تربیت بدنی و ورزش نام گذاری شده است، با توجه به هماهنگی‌های مورد نیاز با مسئولین ادارات و مدیران در سطح شهر، در این سه‌شنبه بسیاری از مسئولین به این پویش پیوستند.

شایان ذکر است وی از مردم تقاضا داشت که برای انجام امور و فعالیت‌های روزمره خویش، تاحد معمول از دوچرخه استفاده کنند یا به صورت مشترک با رعایت پروتکل های بهداشتی از خودروهایی مشترک استفاده کنند. وی در ادامه نیز عموم مردم را به پویش سه شنبه های بدون خودرو دعوت کرد.

شعار هفته تربیت بدنی در سال ۱۳۹۹

حسن خالقی در رابطه با نام گذاری هفته تربیت بدنی با عنوان “ایران همدل، ایران فعال”  و همسو بودن و مشارکت دانش آموزان با این شعار بیان کرد: از دیدگاه بنده، مهم‌ترین نقش را جامعه دانش آموزی می‌تواند ایفا کند. برای نهادینه کردن و رواج دادن یک امر باید کار از مدارس آغاز شود و با توجه به رابطه نمایندگی ورزش و جوانان با اداره آموزش و پرورش، می‌توان رواج این امر را نیز در مدارس مشاهده کرد.

«ایران همدل، ایران فعال»

مسئول هیئت دوچرخه سواری گلبهار نیز در رابطه با هدف از نام گذاری این هفته با عنوان “ایران همدل، ایران فعال” بیان کرد: در گتم اول باتوجه به شرایط کنونی مردم باید در مسئله مبارزه با ویروس کرونا حضور فعال داشته باشند و بیشترین همبستگی، همدلی و مشارکت آنها در صحنه نبرد مبارزه با این ویروس مشاهده شود.

نظام دوست ادامه داد: پس از آن می‌توان به موضوعات دیگری همچون ورزش، افزایش مقاومت بدن و ارتباط نزدیک میان افراد و ورزشکاران پرداخت.

حضور مسئولین در پویش سه شنبه‌های بدون خودرو

وی افزود: باتوجه به انجام این پویش در چهارهفته متوالی با دعوت از سازمان عمران و مسئولین آموزش و پرورش سعی در این امر داشته‌ایم که شرایط اندکی گسترده‌تر شود و مردم و ورزشکاران همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بتوانند در این پویش شرکت کنند.

مسئول هیئت دوچرخه سواری گلبهار در پایان خاطر نشان کرد: هرچه قدر بتوانیم استفاده از دوچرخه را در سطح شهر گسترش و رواج دهیم، شاهد افزایش سلامتی روحی و جسمانی ، کاهش آلودگی، استفاده کمتر از خودرو و صرفه جویی در مصرف سوخت خواهیم بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند