۰۸ / ۰۹ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 20:08
در چناران هیچ گونه باشگاه کوهنوردی به ثبت نرسیده است

در چناران هیچ گونه باشگاه کوهنوردی به ثبت نرسیده است

02:29۰

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | دبیر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران در خصوص گروه‌های غیر مجازی که در حوزه کوهنوردی ورود پیدا کرده و مشکلات متععد ورزشی و حقوقی را موجب گردیده‌اند، نامه‌ای را خطاب به رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی ارسال نمود.

متن این نامه بدین شرح است؛

« با سلام و احترام

ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند شما به آگاهی می‌رساند نظر به ارسال شکایات متعدد از فعالیت گروه‌های فاقد مجوز بر روی کوه‌های کشور که گاها با هماهنگی هیات‌های استان یا شهرستان‌ها و یا در زیر مجموعه باشگاه‌های رسمی اقدام به فعالیت می‌کنند؛ مقتضی است ضمن تذکر جدی به متخلفین نسبت به اطلاع رسانی وهدایت مقتضیان به سمت فعالیت در باشگاه‌های زیر مجموعه اداره ورزش و جوانان آن استان اقدام نمایند.

هر گونه همکاری با گروه‌های غیرمجاز ممنوع بوده و در صورت بروز حادثه، مسئولیت آن با سرپرست گروه مسئول صادر کننده مجوز آن می‌باشد.

ارائه هرگونه خدمات به گروه‌های غیر مجاز در سطح استان اعم از مجوز صعود معرفی به طرح سیمرغ و مکاتبه با ادارات وارگان‌های نظامی وانتظامی و… ممنوع می‌باشد. (حتی افرادی که خارج از مجموعه‌های باشگاهی به صورت انفرادی فعالیت می‌نمایند.)

به منظور تسهیل نمودن شرایط در استان جهت تشویق این گروه‌ها برای ثبت باشگاه و ارائه هر گونه خدمات همکاری نمایید.

مجوز هر گونه فعالیت می‌بایست از ادارات کل، فقط برای باشگاه‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی صادر گردد.

بدیهی است موارد تخلف گزارش شده جهت استحضار و پیگیری به اداره ورزش وجوانان استان جهت برخورد اعلام خواهد شد.

مقتضی است دستور فرمایید نسبت به اطلاع رسانی این بخشنامه در جامعه ورزش و ادارات کل شهرستان ها اقدام فوری مبذول گردد.

پیشاپیش از حسن توجه حضرتعالی وهمکاران محترم به این مهم کمال تشکر وامتنان را دارم.»

در چناران، باشگاه کوهنوردی به ثبت نرسیده است

شایان ذکر است روابط عمومی هیئت کوهنوری چناران در این خصوص اعلام کرد: بدین وسیله اعلام میگردد در سطح شهرستان چناران هیچگونه باشگاهی در زمینه کوهنوردی و طبیعت گردی به ثبت نرسیده است. لذا فعالیت تمامی گروه های کوهنوردی تحت عناوین مختلف غیرقانونی بوده و تبعات حقوقی آن به عهده برگزار کننده می‌باشد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند