درخواست نمایندگان فراکسیون مبارزه با فساد مبنی بر برگزاری جلسه با رئیس قوه قضائیه

درخواست نمایندگان فراکسیون مبارزه با فساد مبنی بر برگزاری جلسه با رئیس قوه قضائیه

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | حسین امامی رئیس فراکسیون مبارزه با فساد درخصوص این جلسه گفت: این نشست با حضور اعضای شورای مرکزی و با دعوت از دهقان عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار و در مورد راهکارهای مبارزه با فساد به ویژه فساد اقتصادی و برخورد با سوداگران و سودجویان بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: بحث ویژه خواری و فساد در واگذاری‌ها، قاچاق کالا و ارز و مفاسد مرتبط با مشکلات معیشتی مانند احتکار و گرانفروشی از موضوعاتی است که امروز گریبانگیر جامعه شده است و در این جلسه به آن اشاره شد و همه اینها بخشی از واقعیت تلخ امروز ماست که باید با نظارت جدی و قوانین قوی با آن برخورد شود.

نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث نفوذ فساد در برخی از نهادها و رده‌های بالای کشور که در سال‌های اخیر به شکل حقوق‌های نجومی و یا پرونده امثال طبری نمود پیدا کرد، یکی از نگرانی‌هایی است که در جامعه با آن روبرو هستیم و ما در فراکسیون به طور جد دغدغه مردم را درک کرده و با آن برخورد خواهیم کرد و در دبیرخانه فراکسیون گزارشات مردمی را استماع نموده و مورد رسیدگی جدی قرار خواهیم داد و سازوکار این اقدام نیز از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

امامی افزود: ضمن اینکه فراکسیون به دقت تمام قوانین مرتبط با مبارزه با فساد که در مجالس گذشته مطرح و به تصویب رسیده را مورد بررسی، آسیب شناسی و واکاوی قرار خواهد داد و اگر لازم باشد قوانین جدید را نیز در قالب طرح ارائه خواهد کرد. همچنین اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی نیز یکی از دغدغه های مهمی است که به طور جدی پیگیری خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: مقرر شد بنا به پیشنهاد نمایندگان عضو فراکسیون مبارزه با فساد، جلسه‌ای با ریاست محترم قوه قضائیه داشته باشیم تا از نقطه نظرات ایشان درخصوص مقابله با فساد استفاده و نمایندگان نیز دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و نظرات خود را با آیت‌الله رئیسی مطرح نمایند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند