سرهنگ اویسی فرمانده انتظامی شهرستان چناران

ثبات امنیت در چناران، گلبهار و گلمکان

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | سرهنگ بهنام اویسی در گفتگو با کلام تازه ضمن اشاره به شعار هفته ناجا که در سال ۹۹ «با هم، برای امنیت و سلامت» تعیین شده  گفت: امروزه سلامت اجتماعی به عنوان یکی از ابعاد سلامت جسمی، روانی و معنوی نقش گسترده یافته است. سلامتی، تنها عاری بودن از بیماری‌های جسمی و روانی نیست بلکه چگونگی عملکرد انسان در روابط اجتماعی و چگونگی تفکر وی از اجتماع نیز به عنوان معیارهای ارزیابی سلامت فرد در سطح کلان جامعه به‌شمار می‌رود.

بیماری‌ها و نقصان در سلامت می‌تواند اثر مستقیم بر امنیت نظامی داشته باشد

اویسی با اشاره به این‌که امنیتِ سلامت، یکی از مولفه‌های امنیتِ انسان است گفت: بیماری‌ها و نقصان در سلامت می‌تواند اثر مستقیم بر امنیت نظامی داشته باشد؛ چون موجب کاهش کارایی نیروی مسلح کشور می‌شود. از سوی دیگر نا امنی اجتماعی نیز تاثیرات نامطلوبی بر سلامت اجتماعی دارد و ترس؛ منجر به افزایش جرم می شود.

از ثبات امنیت در سه شهر؛ چناران؛ گلبهار، گلمکان بهره‌مندیم

وی به گفته های خود اضافه کرد: ترسِ جرم، بیشتر از خود جرم، زیان می‌رساند و منجر به افت روحیه در جامعه می‌شود. بنابراین احساس امنیت، از جمله عوامل موثر بر سلامت اجتماعی است و می‌توان گفت که رابطه دو سویه‌ای بین سلامت اجتماعی و امنیت اجتماعی در جامعه وجود دارد.بهنام اویسی ادامه داد: در شهرستان چناران بحمدالله امنیت پایداری حاکم است هرچند که جرایم خردی هم‌چون سرقت و به صورت انگشت‌شمار، برخی جرایم مهمه را نیز در سطح حوزه شاهد بودیم ولی بطور کلی خوشبختانه از ثبات امنیت در سه شهر؛ چناران؛ گلبهار، گلمکان بهره‌مندیم که البته این را از مشارکت مردم فهیم و مسئولین شهرستان در تولید امنیت و تلاش همکاران سخت کوش در نیروی انتظامی شهرستان چناران می‌دانم.

نزاع دسته جمعی یکی از معضلات و مشکلات مهم چناران است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چناران در خصوص این‌که مشکلات اقتصادی خود عاملی در افزایش سرقت است بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری تدابیر پیشگیرانه و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی، موفق به کنترل آن شده و نه تنهارشد سرقت نداشته‌ایم بلکه در برخی موارد شاهد کاهش آن هستیم.

اویسی تصریح کرد: نزاع دسته جمعی که یکی از معضلات و مشکلات مهم چناران است با تمهیدات ویژه پلیس، شناسایی، کنترل و دستگیری عاملان اصلی این نوع درگیری‌ها، مهار شده و در شش ماه اول سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش ۱۵ درصدی برخوردار بوده است. ولی متاسفانه آمار نزاع فردی هم‌چنان بالاست که نیاز است با مشارکت سایر دستگاه‌ها و معتمدین محلی و ارتقای فرهنگ عمومی، در این رابطه اقدام اساسی صورت گیرد. هم‌چنین با همکاری پلیس فتا شاهد کاهش ۱۴ درصدی جرایم سایبری بوده‌ایم

کاهش آمار تصادفات جرحی درون شهری

وی با بیان این مطلب که اجرای طرح‌های ترافیکی و اعمال مقررات راهور گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح، آمار تصادفات جرحی درون شهری را در شش ماهه اول سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۱۶ درصد و مجروحان آن را ۳۲ درصد کاهش و تصادفات جرحی برون شهری را نیز به میزان ۱۵ درصد و مجروحان آن را ۵۳ درصد کاهش داده‌ایم. قطعا رعایت اصول و مقررات رانندگی از سوی مردم و شهروندان عزیز نیز تاثیراتی در این موفقیت داشته است.

اویسی در زمینه تصادفات فوتی مطرح کرد: در زمینه کاهش تصادفات فوتی درون‌شهری و برون‌شهری نیز عملکرد پلیس چناران مطلوب بوده؛ بطوری‌که تصادفات درون‌شهری و تعداد فوت‌شدگان در شش ماه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل به نصف کاهش یافته و تصادفات فوتی برون‌شهری ۵۰ درصد کاهش داشته است.

نیاز به تقویت مشارکت شهروندان با پلیس

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چناران ادامه داد: هرچند در جرایمی از جمله سرقت به عنف میزان قابل توجهی کاهش داشته‌ایم؛ ولی لازم است شهروندان گرامی در این خصوص هوشیار بوده و با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای پلیس؛ در خنثی‌سازی هر گونه نیت پلید سارقان و فرصت‌طلبان، پلیس را یاری کنند.

اویسی در پایان گفت: سامانه ۱۱۰ پل ارتباطی پلیس و مردم ، ۱۹۷ دریافت انتقادات و پیشنهادات و تقدیر و تشکر از پلیس، ۱۱۶ ستاد خبری حفاظت ناجا، می‌باشد. از شهروندان عزیز می‌خواهیم در کنار ما باشند و مشارکت خود با پلیس را بیش از پیش تقویت کنند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند