توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و اقشار کم درآمد آسیب دیده از کرونا

توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و اقشار کم درآمد آسیب دیده از کرونا

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | با شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور گروه‌های جهادی و هسته‌‌‌‌های تخصصی بسیج در پایگاه‌ها برای یاری رساندن به مردم شکل گرفت.

پایگاه بسیج «غدیریون» در گلبهار یکی از مساجدی است که در ایام شیوع ویروس کرونا با اقدامات جهادی توانست تا حدود زیادی فعالیت‌های اجتماعی خود را در راستای منویات مقام معظم رهبری ادامه دهد و با همکاری نیروهای بسیجی و مخلص گام‌های مثبت و مؤثری در مسیر شکست کرونا بردارد.

حضور فعال بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج غدیریون از سال‌های گذشته تا به امروز که مردم گرفتار بیماری کرونا هستند، ادامه دارد و با اعلام بسیج ملی غربالگری و مقابله با بیماری کرونا پررنگ‌تر از قبل برای کمک‌های مؤمنانه جهت ارائه خدمات رایگان به اهالی این محله برپا است.

ایفای نقش فرهنگی در جامعه

اخروی مقدم؛ فرمانده حوزه مقاومت عمار با اشاره به سخنان گهربار مقام معظم رهبری که جوانان دغدغه‌مند و فرهنگی به صورت آتش به اختیار وارد جامعه شوند؛ اظهار داشت: ما از سال ۹۵ با برگزاری نمایشگاه فرهنگی آتش به اختیاران در سالروز هفته دفاع مقدس شروع به فعالیت کردیم و در ادامه با برگزاری نمایشگاه متعدد از جمله کربلا تا کربلا در ایام محرم، نمایشگاه ایستادگی و مقاومت، کاروان‌های شادی در ایام غدیر و شعبان و هیئت‌های عزاداری به صورت سیار در جامعه نقش فرهنگی خود را ایفا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان محله، شناسایی اقشار آسیب‌پذیر در مقابل ویروس کرونا جهت تحویل کمک‌های مردمی از دیگر فعالیت‌های جهادی این حوزه مقاومت است.

توزیع اقلام خوراکی معیشتی

فرمانده حوزه مقاومت عمار گلبهار ضمن اشاره به طرح «هر محله یک قربانی» که مقام معظم رهبری در سخنان خود از آن به نیکی یاد کردند؛ افزود: این طرح با همکاری گروه جهادی و با تقدیم ۴۰ بسته اقلام خوراکی معیشتی و ۵۵ بسته گوشت قربانی گوسفندی به خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده در بحران اقتصادی کرونا با ارزش تقریبی هر بسته به مبلغ دو میلیون ریال به اجرا گذاشته شد.

اخروی مقدم بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ مرحله بسته معیشتی که هر مرحله، حداقل از ۵ تا ۲۵ بسته نیاز سبد خانوار را در برمی‌گیرد، بین نیازمندان و اقشار کم درآمد آسیب دیده از کرونا توزیع شده است. 

وی ضمن تاکید به طرح « مسجد سنگر سلامت» که در حال برگزاری در مساجد است؛ متذکر شد: فعالیت گسترده‌ای از شروع کرونا از جمله گندزدایی از معابر عمومی، تولید دستکش، ماسک، تهیه محلول ضدعفونی و توزیع بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی انجام شده و تا ریشه‌کن شدن این ویروس ارائه خدمات رایگان به اهالی این محله ادامه دارد.

فرمانده حوزه مقاومت عمار گلبهار در سخنان پایانی خود اظهار داشت: آماده عملیات بزرگ سربازان ولایت با مراکز بهداشتی هستیم و با شناسایی بیماران کرونایی و معرفی به پایگاه‌های درمانی و همچنین فرهنگ سازی همگی بسیج شویم تا کرونا را شکست دهیم.‌

عکس تزیینی است


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند