تفاوت ورزش بانوان قبل و بعد از انقلاب در چناران

کلام تازه | رئیس اداره ورزش و جوانان چناران گفت: قبل از انقلاب در ۲ رشته، بانوان فعالیت ورزشی داشتند اما اکنون بانوان چناران در حدود ۱۲ تا ۱۳ رشته ورزشی فعالیت دارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان چناران درباره تفاوت ورزش بانوان این شهرستان قبل و بعد از انقلاب به خبرنگار کلام تازه گفت: قبل از انقلاب زنان در ۲ رشته ورزشی فعالیت داشتند اما اکنون بانوان چناران در حدود ۱۲ تا ۱۳ رشته فعالیت دارند، علاوه بر این، اکنون بانوان در مسابقات کشوری و بین المللی نظیر رشته‌هایی چون فوتسال، والیبال، کاراته، جودو، هندبال، سپک تاکرا، آمادگی جسمانی، ایروبیک، کوراش فعالیت داشته و موفق هستند.


بیشتر بخوانید: نقش ورزش همگانی درسلامت عمومی


محمود قربانیار افزود: هیئت‌های کاراته، والیبال و رزمی در چناران را بانوان اداره می‌کنند و این نشان دهنده ورود آن‌ها به عرصه مدیریتی است، این در حالی است که تا قبل از انقلاب در چناران این امکان برای بانوان وجود نداشت.

پررنگ تر شدن نقش زنان در فعالیت‌های ورزشی

وی اظهار داشت: فضا و بستر مناسبی بعد از انقلاب، جهت رشد و فعالیت بانوان ایجاد شده است چه در عرصه ورزشی و چه در دسته مدیریتی و نقش زنان با رعایت شئونات اسلامی پررنگ‌تر و درخشان شده است.

قربانیار در پایان عنوان کرد: بانوان چناران در عرصه مسابقات بومی محلی در مسابقات استانی و کشوری متعددی شرکت کرده و مقام کشوری را نیز از آن خود کردند؛ همچنین بانوان ورزشکار این شهرستان در حوزه وزنه‌برداری نیز به تیم ملی اعزام شده که این موارد به طور تمام ثمره انقلاب و بها به جایگاه زن است.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند