قلع و قمع ساخت و ساز غیر مجاز

تخریب ۲۴ فقره ساخت وساز غیر مجاز در چناران

کلام تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران گفت: در راستای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در روستای سنقاسی، قوشق آباد، کلاته علی خان ۲۴فقره ساخت و ساز غیرمجاز در این شهرستان قلع و قمع شد.

به گزارش کلام تازه محمدرضا روستانژاد در مصاحبه با این رسانه پیرامون تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان چناران توضیح داد: دراستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در روستاهای سنقاسی، قوشق آباد ،کلاته علی خان شهرستان چناران با حضوررئیس و کارشناس امور اراضی،دادستان و نیروی انتظامی شهرستان، ۲۴ فقره از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی زراعی به مساحت ۱۷ هکتارتخریب گردید.

وی هدف از برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی را حفاظت از زمین‌های زارعی و باغی عنوان نمود و افزود: حفظ منابع ملی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی کشور دارد.

تخریب اراضی غیر قانونی

روستانژاد خاطر نشان کرد: براساس قانون هرگونه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره ۱ ماده ،تخریب خواهد شد.لذا از کشاورزان عزیز درخواست می شود تا قبل از هرگونه اقدام به تغییر کاربری اراضی خودو جلوگیری از هرگونه خسارت مالی، اطلاعات لازم در خصوص قوانین تغییر کاربری را از امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی کسب و سپس اقدام به ساخت و ساز نمایند.


کانال تلگرامی کلام تازه را دنبال کنید


قابل ذکر است : برای حفظ اراضی کشاورزی و باغی و جلوگیری از هر گونه تغییر کاربری ،با شماره تلفن ۱۳۱ به گشت‌های امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان خود اطلاع دهید.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند