۰۲ / ۰۲ / ۱۴۰۰
بسیج در خط مقدم مبارزه با کرونا

بسیج در خط مقدم مبارزه با کرونا

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – شهربانو سبحانی | در حال حاضر با توجه به تغییر عملکرد‌های دشمن، باید کارکرد بسیج نیز تغییر کند. بسیجی نمی‌تواند شاهد ظلم و استکبار در دنیا باشد و حرفی نزند. بسیج یعنی برقراری عدالت، آزادی دفاع از مظلوم. بسیج، امروز بسیار قدرتمند و با تفکر در حوزه‌های مختلف از جمله، بسیج طلاب، رسانه، دانش‌ آموزی، دانشجویی، پزشکی و… فعال است.

بسیج، سرباز بی‌چون و چرای ولایت

بسیج، سرباز بی‌چون و چرای ولایت است که در حوزه‌ کاری خود پیش می‌رود. نقش امروز بسیج در جامعه، ایجاد آرامش و کمک به مردم، دولت، کشور و برقراری امنیت است. اکنون که در هفته‌ گرامیداشت بسیج قرار داریم با بررسی ابعاد مختلف فعالیت‌های این قشر مردمی، می‌توان بیش از پیش به اهمیت وجودی آن پی برد.

بسیج همواره در برهه‌های مختلف و حساس تاریخ انقلاب در صحنه حضور داشته و نهالی که به دست بنیان‌گذار انقلاب اسلامی کاشته شد، امروز به درختی تناور تبدیل شده است.

بسیج، یکی از ستون‌های محکم انقلاب اسلامی به شمار می‌آید که باعث رشد و اقتدار نظام جمهوری اسلامی شده و باعث رواج اسلام در جامعه می‌شود.

هم‌چنین امروزه نقش و جایگاه رسانه‌‌ها در حدی است که نمی‌توان زندگی را بدون حضور آنها، قابل تصور دانست. رسانه‌ها فقط وسیله سرگرمی نیستند، بلکه در بسیاری از جنبه‌های فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … نقش دارند.

با توجه به اینکه اکنون در عصر ارتباطات و فناوری قرار داریم و همچنان در معرض تهاجم فرهنگی هستیم، بسیج نقش بسزایی در مقابله با جنگ نرم، به‌عهده دارد که طبق دستورالعمل‌ها و برنامه‌های مشخص در این زمینه، شاهد تلاش‌های این سازمان برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب‌زده هستیم.

بسیج، بزرگترین سازمان مردم نهاد

از آنجایی که در حال حاضر، کشور در مقابله با ویروس جهانی کرونا می‌باشد، بسیج به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد، نقش بسزایی در پیشگیری این ویروس ناشناخته دارد. بسیج با نظارت و مدیریت و طبق پروتکل‌ها در این زمینه، وارد میدان شده و نقش‌آفرینی مناسبی کرده است که از جمله می‌توان به ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی و مجتمع‌های مسکونی در شهر گلبهاراشاره کرد.

این سازمان، اقدامات شایسته‌ای در جهت قرنطینه کردن شهر، در زمان فاصله‌گذاری اجتماعی کرده است. همانطور که واضح است در مبارزه با این ویروس، هرکس به اندازه خودش، مسئول سلامت خود و دیگران است و باید از هرکاری که این سلامت را به خطر می‌اندازد، دوری کرد.

حضوری فعال و موثر در عرصه‌های مختلف

بسیجیان ایران اسلامی، بدون هیچ چشم داشتی در هر عرصه که نیاز به کار و خدمت باشد با حضوری فعال و موثر، گوشه‌ای از کار را می‌گیرد و آن را به سرانجام می‌رساند. در زمینه‌ کرونا نیز، بسیجیان با همکاری و از خودگذشتگی در خط مقدم کرونا، فعالیت کردند که این زحمات نیازمند حمایت مسئولان نیز می‌باشد.

امیدواریم نیرو‌های بسیجی، هم‌چون گذشته از جمله هشت سال دفاع مقدس، بحران سیل و زلزله، سازندگی مناطق محروم، تا زمان شکست کرونا در کنار مردم و مدافعان بهداشت و سلامت، حضور داشته باشند. نیروی عظیم بسیج، همچنان در طول حیات خود تاثیرگذار بوده و در پیشبرد این مرحله، نقش اساسی می‌تواند ایفا کند.

امیدواریم با توکل به خدا و همراهی بسیجیان عزیز، از این گردنه مهم نیز با موفقیت عبور کنیم و قدردان زحمات شایسته‌ این سازمان باشیم.


1 دیدگاه

  1. Arash

    بسیار عالی

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند