انفجار دوغارون

دستور پیگیری قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص حادثه دوغارون

کلام تازه | رئیس کل دادگستری خراسان رضوی باابلاغ دستوری از رئیس حوزه قضایی و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تایباد خواست تا با حساسیت، اقدامات لازم قضایی در خصوص ساماندهی مسائل پس از حادثه منطقه اقتصادی دوغارون را به انجام برساند.

به گزارش کلام تازه، غلامعلی صادقی برپایه همین گزارش متعاقب حادثه انفجار و آتش سوزی در منطقه اقتصادی دوغارون، از رئیس حوزه قضایی و دادستان عمومی و انقلاب تایباد خواست تا با دقت و حساسیت مسائل قضایی مربوط به این حادثه را پیگیری و ساماندهی نمایند.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی گفت: از مسئولان قضایی محلی خواسته شده تا با هدف پیشگیری از هرگونه جرم و تا عادی شدن وضعیت منطقه، نظارت مستمر و مؤثری را بر حُسن اجرای امور اعمال نمایند.


کانال خبری کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


در همین زمینه رئیس دادگستری تایباد گفت: نظر به وقوع انفجار و آتش سوزی در منطقه اقتصادی دوغارون، با قید فوریت به همراه دادستان محترم و سایر مسئولین شهرستان در محل حادثه حضور یافته و در همین راستا جلسه شورای تأمین و جلسه ستاد بحران به همراه مسئولین استان و والی شهر هرات افغانستان در محل برگزار گردید که ابعاد و چگونگی حادثه مورد بررسی قرار گرفت و تدابیر و تصمیمات و هماهنگی های لازم در هر دو کشور در جهت کنترل و نظارت اوضاع صادر شده است. بر این اساس دستورات قضایی در جهت جلوگیری و پیشگیری از وقوع جرائم احتمالی از جمله در موارد ذیل صادر شد:

بررسی جرایم احتمالی

۱- خروج، تخلیه و ساماندهی کامیونهای مستقر در محل حادثه و انتقال آنها به پارکینگ ها و محل های امن
۲- درخواست کمک هوایی و زمینی از شهرستانهای اطراف با قید فوریت در جهت اطفاء حریق
۳- ایجاد ایستگاه های ایست و بازرسی انتظامی در مسیر جاده های منتهی به مرز در جهت کنترل ترددها
۴- آماده سازی بیمارستان شهرستان جهت پذیرش مصدومان احتمالی و همچنین بیمارستانهای شهرستانهای همجوار
۵- هشدار و آماده باش به سازمانهای امنیتی و مراجع انتظامی در جهت رصد اوضاع و هرگونه اقدام احتمالی تروریستی


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند