استقرار ادارات در گلبهار در الویت است

کلام تازه | معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی گفت: استقرار ادارات در گلبهار در دستور کار و الویت است و ما نیز قول می‌دهیم در استانداری با توجه به مقدوراتی که داریم در راستای پیشرفت و توسعه شهرستان به فرماندار جدید کمک کنیم.

حسن جعفری در مراسم معارفه سرپرست فرمانداری گلبهار و در جمع مسئولین ضمن تشکر از نماینده مردم حوزه انتخابیه چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های مردم و مسئولین چه در حوزه بخش و چه در حوزه کشوری سرانجام گلبهار از بخش به شهرستان ارتقا پیدا کرد. تلاش‌های بسیار زیادی در خصوص ارتقا گلبهار از بخش به شهرستان صورت گرفته است و اکنون که گلبهار به شهرستان ارتقا یافته است انتظار داریم که مردم بعد از مسئولین در راستای توسعه شهر گلبهار تلاش کنند.

حوزه سلامت اولویت مردم است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی با بیان این‌که مردم در حوزه‌های مختلف از مسئولین انتظاراتی دارند گفت: مردم مطالباتی دارند و مسئولین موظفند که درخواست‌های مردم را پیگیری کنند و یکی از مطالبات مردم که در اولویت‌های مهم قرار دارد حوزه سلامت است.

وی هم‌چنین ادامه داد: سلامت جزو نعمت‌های الهی است و تا زمانی‌که سلامت وجود دارد انسان قدردان نیست اما چنان‌چه سلامت دچار خدشه شود قدر سلامت را انسان می‌داند و در این حوزه باید برنامه ریزی‌هایی صورت بپذیرد.

اجرای ۲ طرح برای پیشگیری از کرونا در خراسان‌رضوی

جعفری با اشاره به این‌که کرونا رابطه مستقیمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد تصریح کرد: هرچه الزامات بهداشتی افزایش پیدا کند ما شاهد کاهش دامنه ویروس کرونا و مبتلایان به این ویروس و مرگ و میر ناشی از آن خواهیم بود.

وی در خصوص اجرای ۲ طرح در حال پیگیری به منظور مبارزه با کرونا بیان کرد: در استان ۲ طرح از جمله طرح هوشمند تردد و دیگری طرح شهید ” قاسم سلیمانی”، در حال انجام است و جا دارد از همه دست اندرکاران این طرح تشکر ویژه کنم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی افزود: در طی دو  هفته این ۲ طرح در حال اجراست و ما شاهد کاهش خوبی در حوزه استان در خصوص شیوع کرونا بوده‌ایم.

جعفری با بیان این‌که در مواجه با کرونا نگرانی‌های زیادی وجود داشت تصریح کرد: با توجه به رشد آمار فوتی ناشی ازکرونا، چنان‌چه این وضعیت ادامه پیدا می‌کرد قطعا ما وضعیت نامناسبی را شاهد بودیم.

تبدیل وضعیت ۱۵ شهر استان از قرمز به نارنجی

وی هم‌چنین در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به روند کرونا در استان خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی‌هایی که در خصوص کاهش کرونا انجام شد از ۳ وضعیتی که از سوی وزارت بهداشت اعلام شد که شامل وضعیت قرمز، نارنجی و زرد می‌شود در طی دو هفته گذشته با توجه به محدودیت‌های اعمال شده شاهد تبدیل وضعیت ۱۵ شهر استان از قرمز به نارنجی بوده‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی ادامه داد: هم‌چنین ۶ شهرستان در استان نیز از وضعیت نارنجی به زرد تبدیل شده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده‌اند و ما نیز تاکید داریم که همه مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

جعفری هم‌چنین در خصوص  مبتلایان به کرونا بیان کرد: در این مورد نیز بحث قابل توجهی وجود دارد زیرا مبتلایان یا دیر به مراکز بیمارستانی مراجعه می‌کنند و یا بیماری خود را بروز نمی‌دهند که این دو مشکل باعث شده که آمار افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به طرح محله محور “قاسم سلیمانی” گفت: اجرای این طرح باعث شده که در محلات شهرها شاهد کاهش آمار کرونا باشیم.

کنترل قیمت کالاها در دستور کاری استانداری

معاون سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استانداری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات معیشتی ذکر کرد: معیشت نکته مهمی است و در این‌باره نیز روایات متعددی بیان شده است و تامین معیشت مردم وظیفه سنگینی است.

جعفری با بیان این‌که در راستای حل مشکلات معیشت مردم از سوی استانداری، برنامه‌ریزی صورت گرفته است خاطر نشان کرد: مبحث کالاهای اساسی و کنترل قیمت‌ها در دستور کار استانداری قرار دارد و تمام سعی ما بر این است که قیمت متوسط اقلام از حوزه کشوری در استان بالاتر نرود.

وی هم‌چنین به سخنان خود اضافه کرد: نکته بعدی که باید به آن اشاره کنم تهیه بسته‌های معیشتی است که جا دارد از دستگاه‌هایی که در اجرای این طرح دخیل هستند تشکر کنم.

 هزار بسته معیشتی در حال توزیع

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هم‌چنین گفت: طبق آخرین آمار و با همکاری طرح ” حاج قاسم سلیمانی” ؛ هزار بسته معیشتی در حال توزیع است و همچنین در این طرح چندین مسئول و خیر نیز کمک می‌کنند.

ابلاغ دستورات نهضت خدمات‌رسانی به مدیران استانی

جعفری با بیان این‌که در سال ” جهش تولید” حمایت از سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار دارد و هم‌چنین  دغدغه‌هایی در این حوزه وجود دارد افزود: در حوزه معیشتی جلسات متعددی تا کنون  برگزار کرده‌ایم تا مباحث معیشتی را پیگیری کنیم و به سرانجام برسانیم.

 وی تصریح کرد: درحوزه معیشتی و در راستای حمایت از نخبگان، کار آفرینان و تولید کنندگان دستورهایی وجود دارد و نکته مهم این است که نهضت خدمات‌رسانی به مردم در دستور کار قرار دارد و به مدیران استانی دستورات مهم ابلاغ شده و باید شاهد این باشیم که این خدمات در بین مردم دیده شود.

زیر بنای هر توسعه‌ای امنیت است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به این‌که ایجاد امنیت و عدالت مهم است بیان کرد: زیر بنای هر توسعه‌ای امنیت است و تلاش‌هایی که در این خصوص صورت می‌گیرد باید بستر ساز باشد.

وی ادامه داد: در مرزهای استان امنیت برقرار است و در این خصوص برنامه‌ریزی توسط ارکان امنیتی صورت گرفته و در حال تداوم می‌باشد.

جعفری با بیان این‌که عامل مهم  توسعه امنیت خود مردم هستند گفت: الحمدالله مردم ما این آگاهی و بینش را دارند و در این خصوص نیز با مسئولین همکاری می کنند.

پیش‌بینی ۱۳۱ فرآیند برای انتخابات

در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا بیان کرد: در کشور شاهد برگزاری ۴ انتخابات و در استان نیز ۲ انتخابات از جمله ریاست جمهوری و شورای شهر وروستا برگزار می شود و حجم کاری در این خصوص بسیار زیاد است بطوری‌که ۱۳۱ فرآیند برای انتخابات پیش‌رو در نظر گرفته شده است و در این حوزه نیروهای زیادی خواهیم داشت که کار اجرا و نظارت را انجام می‌دهند.

جعفری در خصوص مشارکت و سلامت انتخابات پیش‌رو گفت: برنامه‌ریزی‌ها در این خصوص صورت گرفته و انتظار داریم مردم با حضور بالا در انتخابات در ۴ حوزه کشوری و ۲ حوزه استانی مشارکت خوبی داشته باشند.

گلبهار مزایایی شهری خوبی دارد

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این‌که توفیق این را داشتیم که در خدمت مردم گلبهار باشیم و ارتقا گلبهار به شهرستان و افتتاح فرمانداری را اعلام کنیم گفت:جا دارد از فرماندار چناران و همچنین بخشدار گلبهار تشکر کنم که زحمات زیادی برای ارتقا گلبهار کشیدند و با توجه به این‌که گلبهار مزایای خوبی دارد و اکنون که شهرستان شده مردم نیز باید در ابعاد مختلف بعد از مسئولین تلاش کنند.

جعفری با اشاره به معرفی سرپرست فرمانداری گلبهار ادامه داد: بین شهر و شهرستان تفاوت زیادی وجود دارد و بستر برای انجام پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان زیاد است.

استقرار ادارات گلبهار در دستور کار

معاون سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استانداری با توجه به انتخاب سرپرست فرمانداری گلبهار تصریح کرد: تلاش ما این بود که فردی را انتخاب کنیم که منشا خیر باشد و بتواند عقب ماندگی‌ها را به صورت ویژه پیگیری کند که با توجه به تجربه های آقای مهدی دونده در بخشداری شاندیز و معاونت فرمانداری سربیشه، در جمع بندی‌های مدنظر، فرد توانمندی به نظر می‌رسیدند که امیدواریم با توجه به توانی که در ایشان سراغ داریم خدمات ویژه‌ای به مردم ارائه کنند.

جعفری هم‌چنین ادامه داد: انتظار داریم برای مهیا شدن شرایط، بیشتر از قبل، همه مسئولین کمک کنند و هم‌چنین با توجه به این‌که گلبهار به شهرستان ارتقا یافته، در انتخابات آینده این تفکیک باید سریعا انجام شود و زیر ساخت‌های لازم در این شهرستان به وجود بیاید.

وی در خاتمه گفت: استقرار ادارات در گلبهار در دستور کار و الویت است و ما نیز قول می‌دهیم در استانداری با توجه به مقدوراتی که داریم در راستای پیشرفت و توسعه شهرستان به فرماندار جدید کمک کنیم.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند