۱۷ / ۱۲ / ۱۳۹۹
از مبارزه با عبدالمالک ریگی تا کمک به امنیت کشور

از مبارزه با عبدالمالک ریگی تا کمک به امنیت کشور

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – نگار طاهونچی | محسن داوودی، بازنشسته نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان است که اکنون در چناران زندگی می‌کند و به مدت چند سال در استان‌های مختلف کشور از جمله خوزستان؛ سیستان و بلوچستان؛ خراسان شمالی و… خدمت کرده است. به بهانه هفته نیروی انتظامی با او به گفتگو نشستیم.

داوودی صحبت‌های خود را اینگونه آغاز می‌کند: در دهه ۶۰  وارد خدمت به نهاد نیروی انتظامی شدم و در بسیاری از شهرها خدمت کردم‌. خانواده‌ام با حضورم در لباس نیروی انتظامی هیچ مشکلی نداشتند، زیرا در آن زمان شرایط فرق می‌کرد و مردم شور انقلابی داشتند.

پاسداری از مرزهای کشور

این بازنشسته نیروی انتظامی در ادامه خاطرات خود می‌افزاید: مملکت ما وسیع است و نیاز دارد که همه از مرزهای کشور پاسداری کنیم و به همین دلیل نیز من در شهرهای مختلفی خدمت کردم و بهترین خاطرات من مربوط به دورانی می‌شود که در سیستان و بلوچستان در حال خدمت بودم و بر خلاف تصورات منفی که از آنجا وجود دارد و جزو مناطق محروم کشور محسوب می‌شود، مردمان خونگرم و مهمان نوازی دارد.

داوودی با اشاره به یکی از عملیات‌هایش در سیستان و بلوچستان تصریح می‌کند: در جریان گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی من فرمانده سراوان بودم و توانستیم در یک خانه انبار بمب را کشف کنیم و عوامل آن را دستگیر کردیم که بازداشت این افراد کمک به امنیت کشور شد.

باید مسئولین اهتمام بیشتری به نهاد نیروی انتظامی داشته باشند

وی ادامه می دهد: توصیه من به همه جوانانی که قصد دارند وارد خدمت به نیروی انتظامی شوند این است که با اعتقاد قلبی این شغل را انتخاب کنند. چرا که هدف اصلی این شغل کمک به حفظ نظم کشور است و اگر عشق به این کار و اعتقاد قلبی وجود نداشته باشد، شغل سختی خواهد بود.

داوودی همچنین می‌گوید: نیروی انتظامی فراگیر است و بزرگترین سازمان در کشور می‌باشد که در کوچکترین شهر و روستا تا بزرگترین شهرها فعالیت می‌کند و نقش دارد.

وی در خصوص نقش این نهاد در کاهش معضلات اجتماعی بیان می‌کند: باید مسئولین اهتمام بیشتری به نهاد نیروی انتظامی داشته باشند و امکانات بیشتری را برای این نهاد در نظر بگیرند. بدون شک اگر نیروی انتظامی تامین شود، می‌تواند نقش زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند