رئیس کل دادگستری خراسان رضوی

ارائه خدمات حقوقی تخصصی باید استمرار پیدا کند

کلام تازه | رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: ارائه خدمات حقوقی به صورت تخصصی باید استمرار پیدا کند.

به گزارش کلام تازه، غلامعلی صادقی در آئین افتتاح مجتمع قضایی اطفال و نوجوانان گفت: ارائه خدمات حقوقی به صورت تخصصی باید استمرار پیدا کند.


بیشتر بخوانید: لزوم رعایت نظامات سازمانی و دولتی توسط مدیران


رئیس کل دادگستری خراسان رضوی که در آئین افتتاح مجتمع قضایی ویژه اطفال و نوجوانان در مشهد سخن می گفت با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛ سند تحول دستگاه قضایی را سند خوبی برای ارتقاء شاخصهای ارائه خدمات حقوقی به شهروندان گرانقدر دانست و افزود: دقت، سرعت و صحت در رسیدگی ها باید مبنای اقدامات در چهارچوب مبانی شرع و موازین قانونی قرار گیرد و مسئولان حوزه های قضایی هم باید به این نکات توجه کنند و هم بر حُسن اجرای سیاستهای ابلاغی نظارت داشته باشند.

حمایت قانون از زنان، اطفال و نوجوانان

غلامعلی صادقی افزود: از تمام ظرفیت‌های قانونی با هدف حمایت از اقشار مختلف مانند زنان، کودکان، نوجوانان و اطفال باید استفاده کرد و بحمدالله در این زمینه گامهای خوبی در مجموعه قضایی برداشته شده و باید اینگونه خدمات استمرار پیدا کند.

بسط فرهنگ صلح در جامعه

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: رسیدگی به جرایم اطفال و نوجوانان ظرافت های خاصی دارد که باید مورد توجه قضات محترم رسیدگی کننده قرار گیرد و در این زمینه باید یک نگاه همه جانبه داشت و از تمام ظرفیت های موجود قانونی و همچنین از نهادهای مردمی، اساتید حوزه و دانشگاه، فرهیخته گان و صاحب نظران بهره برد.

غلامعلی صادقی با اشاره به وجود ظرفیت های بسیار بالای نیروهای مردمی در استان و به ویژه در شهر مقدس مشهد گفت: یکی از راهبردهای اصولی دستگاه قضایی بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه است و رسیدگی های قضایی می بایست در بدو امر از این ظرفیت ارزشمند استفاده نماید تا انشاء الله شاهد حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین پرونده باشیم.


دنبال کننده کلام تازه در اینستاگرام باشید


رئیس شورای قضایی استان خراسان رضوی با اشاره به حجم ورودی پرونده به دستگاه قضایی گفت: متأسفانه در اثر عملکرد نامطلوب برخی نهادها در حوزه های تحت مسئولیتشان شاهد سرریز مشکلات مختلف به دستگاه قضایی هستیم بر این اساس به ویژه در حوزه حمایت های لازم از اطفال ، کودکان و نوجوانان همه دستگاه ها و نهادها باید به درستی به وظیفه قانونی خود عمل نمایند.

گامی در جهت رضایت شهروندان از دستگاه قضایی

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: مسئولان باید فرصت خدمت به مردم را قدر بدانند و با تلاش مضاعف و کار جهادی در جهت افزایش رضایتمندی شهروندان گرانقدر گام بردارند.

گفتنی است این مجتمع در مجموعه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در خیابان کوهسنگی، کوهسنگی ۹، عدالت ۲۰ واقع می باشد.

منبع
روابط عمومی ادارهدادگستر یاستان خراسان رضوی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند