فرماندار چناران

ادامه خدمات رسانی به مردم گلبهار توسط ادارات چناران

کلام تازه | فرماندار شهرستان چناران با تاکید بر ادامه همکاری ادارات شهرستان چناران با مردم گلبهار بیان کرد: بخشی از ادارات چناران که هنوز در گلبهار دایر نشده‌اند همانند سابق به ارائه خدمات به مردم گلبهار ادامه خواهند داد و هیچ‌گونه خللی در انجام فرایند خدمات‌رسانی به مردم به وجود نخواهد آمد.

حمید انصاری در گفتگوی اختصاصی با کلام تازه به تقسیمات کشوری پس از ارتقا گلبهار به شهرستان اشاره کرد و افزود: بعد از این ارتقاء، شهرستان چناران به سه‌ بخش تقسیم می‌شود، یک بخش مرکزی که دو بخش سیدآباد و رادکان از دل بخش مرکزی بیرون می‌آید. که بزودی بخشداران آن نیز معرفی و منصوب خواهند شد.


این گفتگو در پانزدهمین شماره ماهنامه کلام تازه به چاپ رسیده است.
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود نسخه الکترونیکی پانزدهمین شماره ماهنامه کلام تازه


انصاری گفت: انتخاب و انتصاب بخشداران در دستور کار قرار گرفته است و به‌زودی بخشداران سیدآباد و رادکان منصوب خواهند شد و ارتباط نزدیک‌تر مردم و نماینده عالی دولت فراهم می‌شود و دولت می‌تواند خدمات مطلوب‌تری را در حوزه‌های روستایی ارائه دهد.

نماینده عالی دولت در شهرستان چناران در ادامه این گفتگو بر تاثیرمحدودیت‌های کرونایی در کاهش آمار شیوع بیماری کرونا در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: اولویت اول ما برای اعمال محدودیت‌ها و کنترل‌های سخت‌گیرانه در مبارزه با شیوع بیشتر ویروس کرونا، پیش‌گیری از بدتر شدن شرایط کنونی و حفظ وضعیت نارنجی است تا به مرور زمان و با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به وضعیت زرد و سفید برسیم.

حمید انصاری با توصیه به قرنطینه در منزل برای آن دسته از افرادی که به نوع سبک بیماری کرونا مبتلا می‌شوند عنوان کرد: خانه، مناسب‌ترین و سالم‌ترین محیط برای این گروه از بیماران است ضمن این‌که باید یادآور شد که تست‌های کرونا برای همه بیماران و افراد مشکوک به کرونا رایگان انجام می‌شود و اگر کسانی به خدمات بیمارستانی نیاز داشته باشند در حد مقدورات و امکانات موجود به آنان خدمات رسانی خواهد شد ولی برای کسانی که در قرنطینه خانگی هستند ارائه خدمات بیشتر امکان پذیر نخواهد بود.

انصاری ادامه داد: ما با دو گروه از بیماران کرونایی مواجه هستیم. یک گروه کسانی هستند که متاسفانه دچار نوع حاد بیماری شده‌اند و ریه‌های آنان درگیر شده است که نگهداری از این بیماران در منزل امکان‌پذیر نیست و این عزیزان نیازمند خدمات بیمارستانی و دریافت ۲۴ ساعته اکسیژن هستند که طبیعتا باید در بیماستان بستری شوند اما گروه دوم کسانی هستند که شرایط‌شان حاد نبوده و رسیدگی به آنان، در قرنطینه خانگی و توسط اعضای خانواده به مراتب بهتر و مناسب‌تر خواهد بود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اطرافیان و به دلیل عدم آلودگی‌های ویروسی منازل، در زمان کوتاه تر و شرایط بهتری به بهبودی کامل می رسند.

حمید انصاری با اظهار امیدواری نسبت به پشت سر گذاشتن بحران کرونا با همکاری همه مردم، عنوان کرد: زمانی‌که من به بیماری کرونا مبتلا شدم، باوجود فراهم بودن شرایط درمان در بیمارستان ترجیح دادم به دلیل آلوده بودن محیط بیمارستان در منزل قرنطینه و درمان بشوم. امید است با همراهی مردم در این زمینه و قرنطینه خانگی بیماران غیرحاد که سبب می‌شود تا تخت‌ها و امکانات بیمارستانی در اختیار کسانی قرار بگیرد که شرایط سخت‌تری را سپری می‌کنند و هم‌چنین به کادر درمان این فرصت داده می‌شود که در شرایط ایده‌آل‌تری به وضعیت بیماران حاد رسیدگی و فشار کار کمتری را تحمل کنند.

انصاری از اجرایی شدن طرح محله محور شهید سلیمانی در شهرهای چناران و گلبهار نیز خبر داد و گفت: با راه‌اندازی خانه سلامت در مسجد و با کمک اقشار مختلف مردم به خصوص بسیجیان، هیات امنا، علما و معتمدین محلی و در راستای فراهم آوردن شرایط آموزش و پیشگیری، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کمک به بهبود بیماران، اقدامات مناسبی انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان چناران خاطرنشان کرد: در بحث کمک معیشتی، این طرح نیز با کمک هم‌شهریانی که شرایط مالی مناسب‌تری دارند، اقدامات لازم برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر چه در بحث پیشگیری و درمان و چه در خصوص تهیه اقلام بهداشتی و معیشتی انجام خواهد شد.

وی در پایان با آرزوی موفقیت برای سرپرست فرمانداری شهرستان گلبهار گفت: از تمام دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم همان‌گونه که با ما نهایت همکاری را داشتند، با فرماندار و بخشداران جدید نیز نهایت همکاری لازم را داشته باشند تا خدمات مناسب به بهترین شکل ممکن به مردم ارائه شود.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند