اختصاص ۱۵ هزار واحد مسکن ملی به شهرستان گلبهار

کلام تازه | مدیر عامل شرکت عمران گلبهار گفت: با شروع طرح «مسکن ملی» که با احداث ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای نوظهور کشور آغاز شد؛ گلبهار ظرفیتی ۱۵ هزار واحدی را به خود اختصاص داده است.

طرح اقدام ملی تامین مسکن، در دولت دوازدهم و از زمستان سال ۱۳۹۸ به صورت جدی دنبال شد تا به رفع یکی از معضلات اصلی خانواده‌های کم درآمد کمک شود. طرح ملی مسکن شامل ساخت چهارصد هزار واحد مسکونی می‌شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث می‌شود.

شایان ذکر است که طرح مسکن ملی هیچ شباهتی به مسکن مهر که مردم نسبت به آن دافعه پیدا کرده‌اند نخواهد داشت. یکی از ایرادات مهم مسکن مهر این بود که از اراضی خارج از شهرها استفاده شد که امکانات و تأسیسات زیرساختی نداشت و همین امر باعث شد تا هزینه‌های سنگین ایجاد راه و زیرساخت‌های اصلی، امکانات رفاهی و … روی دوش دولت مانده و با اتمام بودجه دولت بدهکار و طرح ناتمام و بدون مشتری رها شود. در طرح اقدام ملی مسکن مکان‌یابی درون شهرها است و برخلاف مسکن مهر در این طرح دیگر ساختمان‌های بلندمرتبه و ۱۰ یا ۱۵ طبقه ساخته نخواهد شد و تعداد طبقات طرح مسکن ملی در نهایت ۷ طبقه خواهد بود.

در گلبهار نیز به دلیل افزایش روزافزون جمعیت و با توجه به اینکه ۲۰۰ هزار واحد از طرح مسکن ملی متعلق به شهرهای جدید می‌باشد، این طرح از پروژه‌های مهمی است که می‌تواند به خانه‌دار شدن اقشار مختلف مردم که شرایط دریافت مسکن ملی را دارند کمک شایانی کند.

در همین رابطه هومن گریوانی مدیر عامل شرکت عمران گلبهار در گفت وگو با»کلام تازه» گفت: طرح اقدام ملی به منظور تامین مسکن باکیفیت برای متقاضیان موثر و فاقد مسکن که از تسهیلات دولتی در این خصوص تاکنون بهره مند نبوده‌اند به صورت ملی تعریف که سهمیه شهر جدید گلبهار در این حوزه ۱۵ هزار واحد می‌باشد.
وی ادامه داد: طرح مسکن ملی به صورت «مشارکتی»، «تعهد ساخت» و «فروش اقساطی» در دست پیگیری و اجرا است.

مدیر عامل شرکت عمران گلبهار در خصوص متقاضیان مسکن ملی گلبهار اعلام کرد: ۹۶۳ نفر تا کنون مبلغ واریزی داشته‌اند که از این تعداد ۹۴۳ واحد وجه بالای ۴۰ میلیون تومان واریز کرده‌اند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص قیمت هر متر مربع از مسکن ملی در گلبهار گفت: قیمت اولیه پروژه مشخص بوده و با توجه به تعدیل پیش‌بینی شده در قرارداد پیمانکاران، رقم تمام شده نهایی، پس از اتمام پروژه قابل برآورد می‌باشد و نوسانات قیمت نیز بر اساس نرخ تعدیل مصوب خواهد بود.

وی هم‌چنین با اشاره به رشد نرخ تورم در کشور، پیش‌بینی قیمت تمام شده مسکن ملی را قبل از اتمام پروژه غیرممکن دانست.

گریوانی در پایان افزود: متقاضیان مسکن ملی در گلبهار ساکنان چناران، گلبهار و مشهد بوده‌اند که طبق ضوابط طرح، شرایط آنان مورد بررسی قرار گرفت، ضمن این‌که در شرایط کنونی امکان و تداوم ثبت نام از متقاضیان جدید وجود ندارد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند