نصب و راه‌اندازی ۲۹ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در منطقه دلمه علیا

اجرا و نصب طرح پایلوت آبگرمکن‌های خورشیدی در روستای دلمه علیا چناران

کلام تازه | رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چناران گفت: نصب و راه‌اندازی ۲۹ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در منطقه دلمه علیا به اجرا در می‌آید.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چناران در گفتگو با کلام تازه، گفت: پروژه نصب و راه‌اندازی ۲۹ دستگاه آبگرمکن خورشیدی با هدف حفاظت از عرصه‌های طبیعی و جلوگیری از قطع بوته‌های مرتعی و درختان جنگلی ارس با مساعدت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در منطقه دلمه علیا به اجرا در می‌آید.


کانال خبری کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


حمیدرضاشرفخانی افزود: این پروژه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده است و همزمان با هفته منابع طبیعی سال‌جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی تبیین کرد: امیدواریم با همراهی مسئولین شهرستان و توجه خاص اداره کل محترم منابع طبیعی استان فازهای بعدی این پروژه نیز در چناران و روستاهای گروه، مریچگان، بقمچ، گاه، اندیشش و گاش به اجرا درآید.


بیشتر بخوانید: تهیه اطلس نقاط خطرساز مسیل‌های طرقبه-شاندیز


شرفخانی ابراز کرد: با ورود محموله آبگرمکن‌های خورشیدی از اصفهان به شهرستان، با حضور خیرخواه، ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) چناران از محلِ نصب و راه‌اندازی آبگرمکن‌های خورشیدی در دلمه علیا بازدید بعمل آمد و با مساعدت دهیاری روستا و کمیته امداد شهرستان برای برخی از خانواده‌های بی بضاعت علاوه بر نصب آبگرمکن، حمام بهداشتی نیز احداث می‌شود.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند