اجرای حکم شلاق در ملأ عام، مجازات دو سارق خشن در گلبهار

اجرای حکم شلاق در ملأ عام، مجازات دو سارق خشن در گلبهار

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | برپایه همین گزارش حکم شلاق دو جوان موتور سوار که متهم به سرقت مقرون به آزار هستند، پس از طی تشریفات کامل قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرایم خاص و در پاسخ به مطالبات عمومی مبنی بر مقابله قاطعانه دستگاه قضایی با جرایم خشن بصورت علنی در گلبهار به مرحله اجرا درآمد.

گفتنی است این دو جوان موتور سوار با پوشاندن چهره های خود و با استفاده از تاریکی شب به دو خانم که در حال عبور از یک خیابان خلوت بودند نزدیک شده و اقدام به سرقت کیف یکی از آنها کرده و پس از مواجهه با مقاومت آنها با اعمال خشونت و با عبور موتور سیکلت از روی پای یکی از آنها و با سماجت و بدون توجه به فریادهای ملتمسانه این دو خانم، نهایتاً مبادرت به سرقت یک کیف دستی کرده و متواری می‌شوند. در نهایت با کمک شهروندان محترم یک نفر از متهمین در چند کوچه پایین تر توسط اهالی گرفتار و تحویل پلیس ۱۱۰ می‌شود.

متهم دیگر از صحنه متواری اما با دستور مقام قضایی و در کمتر از ۲۴ ساعت در مخفیگاه خود دستگیر می‌شود. پس از تشکیل پرونده و با پیگیری‌های ویژه دادستان عمومی و انقلاب گلبهار و صدور کیفرخواست علیه متهمین و صدور رأی در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو گلبهار علاوه بر صدور حکم حبس؛ هر یک از متهمین به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در ملأ عام محکوم می‌شوند. حکم مذکور پس از طی تمامی تشریفات قانونی امروز صبح در ملأ عام به مرحله اجرا درآمد.

اقدام قاطعانه دستگاه قضایی

در همین زمینه دادستان عمومی و انقلاب گلبهار گفت: با توجه به اعمال خشونت در ارتکاب این گونه جرایم که موجب برهم خوردن آرامش و آسایش شهروندان می‌شود اقدام دستگاه قضایی نیز قاطع خواهد بود.

خلیل الله برزنونی افزود: اجرای این گونه احکام در ملأ عام با استفاده از ظرفیت های قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرایم مجدد مشابه صورت می‌پذیرد و بر این اساس به هیچ فرد و گروهی اجازه نخواهیم داد با اقدامات قانون شکنانه نظم شهر و امنیت جانی و روانی شهروندان را به مخاطره بیاندازند. 

دادستان عمومی و انقلاب گلبهار هشدار داد: در راستای حمایت از حقوق شهروندان بویژه زنان و کودکان با هرگونه بی نظمی که موجب سلب آسایش و رفاه عمومی شود قاطعانه و در چهارچوب موازین شرعی و قانونی برخورد خواهیم کرد


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند