• امروز : سه شنبه - ۸ مهر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 12 - صفر - 1442
  • برابر با : Tuesday - 29 September - 2020
6
رئیس شورای اسلامی شهر چناران در گفتگو با کلام تازه مطرح کرد:

اجرای بزرگ‌ترین پروژه تاریخ چناران، در سایه همدلی بی‌سابقه اعضای شورای شهر

  • کد خبر : 7560
  • 20 اردیبهشت 1399 - 11:27
اجرای بزرگ‌ترین پروژه تاریخ چناران، در سایه همدلی بی‌سابقه اعضای شورای شهر
کلام تازه | رئیس شورای اسلامی شهر چناران گفت: در سایه همدلی و وفاق کم‌نظیر بین اعضای شورای شهر چناران، عملیات حذف پل ورودی شهر و اصلاح بلوار امام رضا (ع) به‌منظور ساخت میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه اجرایی تاریخ چناران کلید خورد.

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | حسین سپهری در گفتگوی اختصاصی با کلام تازه ضمن درود به روح پر فتوح امام راحل و شهدای گران‌قدر و دعا برای سلامتی رهبر فرزانه انقلاب و تبریک حلول ماه مبارک رمضان، هفته معلم، روز کارگر و روز شورا ها اظهار داشت: امیدوارم که با همت مسئولین، مردم و همه دست ‌اندرکاران «جهش تولید» در سالی‌که توسط مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده تحقق پیدا کند.

سپهری خاطر نشان کرد: بر این باوریم که مشکلات عمومی که در کشور ما وجود دارد ریشه در مسائل اقتصادی دارد و چنانچه مسئولین راه‌کاری جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم اندیشیده و اجرایی نمایند بسیاری از مشکلات دیگر مردم و کشور مرتفع خواهد شد.

سپهری شوراها را نماد مردم سالاری دانست و تصریح کرد: معتقدیم که شوراها حلقه وصل بین مردم و مسئولین هستند و می‌توانند انتظارات مردم را با لحاظ شرایط و ضوابطی که در قانون تعریف شده محقق نمایند.

وی با بیان این‌که باور مردم باید بر این اصل باشد که نمایندگان‌ آن‌ها در شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای سراسر کشور حداکثر تلاش و توان خود را برای انجام مسئولیتی که برای وکالت مردم به عهده گرفته‌اند بکارخواهند بست افزود: از مسئولین هم تقاضا داریم این باور را داشته باشند که مردم اصلِ انقلاب، کشور و پایه‌های قدرتِ هر حکومتی هستند و نمایندگان مردم در شورای اسلامی قادر خواهند بود بشرط توجه و همدلی مسئولین، بصورت بهتر، مناسب‌تر و دقیق‌تر در جهت تحقق برنامه‌ها و اهداف آن‌ها، گام بردارند.

برخی مسئولین هنوز از قوانین، اختیارات و وظایف شوراها آگاهی ندارند


رئیس شورای اسلامی شهر چناران با اشاره به اختیارات و شرح وظایفی که در قانون شوراها مصوب شده یکی از چالش‌های پیش‌روی شوراها را عدم تطابق قانون با سطح انتظارات برشمرد و خاطرنشان کرد: دو گروه با شورای اسلامی در ارتباط هستند؛ مردم و مسئولین.

گروه اول مردم هستند که بر اساس شناختی که داشته‌اند افرادی را به عنوان نمایندگانِ خودشان در شورا انتخاب کرده‌اند و انتظاراتی در جهت رفع مشکلات خود از شورا دارند که بخشی از این خواسته‌ها ممکن است با قانون تطابق نداشته باشد.

حسین سپهری ادامه داد: از طرف دیگر بعضی از مسئولین هستند که به‌میزانی که از آن‌ها انتظار می‌رود از قوانین، وظایف و اختیارات شوراها آگاهی ندارند و هنوز به این باور نرسیده‌اند که شوراها به عنوان حلقه‌ی اتصالِ بین مردم و مسئولین شناخته می‌شوند و باید به نظرات و انتظارات نمایندگان مردم در شورا توجه بکنند.

وی افزود: مسئولین هنوز در برخی از موارد ممکن است رفتارهایی موازی با عمل‌کرد مجموعه شوراها و در بعضی مواقع مقامت‌هایی داشته باشند و در بعضی امور فعالیت‌هایی را انجام دهند که کاملا برخلاف جهت انتظارات مردم توسط نمایندگان‌شان می‌باشد. که این امر یکی از بزرگترین معضل و چالش شوراها است.

به دلیل اجرای سیاست‌های نادرست، شوراها مانده‌اند و کوهی از مشکلات و گرفتاری‌ها


سپهری با بیان این‌که دیدگاه کلانی که در حوزه شورا وجود داشته‌ چه در قوانین مجلس و چه در مجموعه دولت، نسبت به گذشته تضعیف شده گفت: احساس ما این است سیاست کلانی که الان در کشور در بحث شوراها مطرح می‌شود در راستای تقویت شوراها نبوده و بالعکس بمنظور کاهش بخشی از اختیارات شورا و یا بخشی از منابعی که برای کمک به شوراها در قانون در نظر گرفته شده است می‌باشد و نتیجه این‌گونه حرکات این است که الان شوراها با کوهی از مشکلات و گرفتاری‌ها درگیر هستند.


حسین سپهری با تاکید بر این‌که شورای شهر چناران در تحقق بیش از ۷۰ درصد برنامه‌های خویش موفق بوده است. گفت: در شورای دوره پنجم با هم‌دلی خاصی که بین مجموعه اعضای شورا وجود دارد و با سیاست تعاملی که با دستگاه‌های اجرایی در پیش گرفتیم قادر به این امر شدیم که به میزان قابل توجه‌ای شورای شهر را از «شورای شهرداری» بودن جدا کنیم.


شوراها هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده‌اند

سپهری با بیان این‌که هنوز شوراها به جایگاه واقعی خود نرسیده‌اند عمده‌ترین دلیل‌ آن را مقاومت بعضی از دستگاه‌های دولتی دانست و تصریح کرد: شاید یکی از دلایل آن عدم توجه کامل به دغدغه‌های شورا در سطح کلان کشور باشد که این امر باعث تضعیف جایگاه شوراها گردیده والا ظرفیت بسیار بالایی در حوزه شوراها وجود دارد که متاسفانه کمتر به آن توجه می‌شود.

وی با بیان این‌که مجموعه شوراها از جنس و بطن مردم هستند به قدرت نظارتی شورا بر اساس قانون، در مسائل سایر دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: نظارت شورا بر سایر دستگاه‌ها در بخش‌های خدماتی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و.. سبب روان‌تر شدن امور در جهت رفع مشکلات مردم خواهد شد.
وی ادامه داد: با عنایت به این‌که شوراها بر اساس قانون ناظر بر فعالیت‌های شهرداری هستند اما با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که در شوراها وجود دارد آن‌ها هم چنین می‌توانند از توانمندی‌های بخش‌های مختلف دیگر همچون ثمن‌ها، گروه‌های اجتماعی و مجموعه‌های فرهنگی و… استفاده کرده تا مشکلات مردم یکی بعد از دیگری حل بشود.

لزوم اجرای کامل قانون مدیریت واحد شهری

حسین سپهری در ادامه سخنان خود خواستار اجرای کامل قانون مدیریت واحد شهری در سال‌جاری شد و با بیان این‌که اولویت‌بندی مسائل شهر به منظور مدیریت هزینه‌های شهری و اجرای قانون مدیریت واحد شهر باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد. خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این مشکلاتی که اشاره شد به جهت عدم اجرای این قانون است.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان که مستقیما با مردم در ارتباط هستند جهت ارائه بهتر خدمات خود برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را در دستور کار خویش دارند که این فعالیت‌ها مستقیما با اقدامات شهرداری نیز مرتبط‌‌ می‌باشد‌. در کل دنیا با هماهنگی که با شهرداری‌ها دارند به اراده خدمات مطلوب‌تر می‌پردازند اما در کشور ما بلحاظ عدم تصویب قانون فوق‌الذکر و سخت‌گیری بعضی از دولت‌مردان متاسفانه مشکلاتی برای شهروندان بوجود آمده است.

کرونا و مصوبات شورای شهر چناران

رئیس شورای اسلامی شهر چناران در بخشی دیگر از سخنان خود به شیوع ویروس منحوس کرونا اشاره کرد و گفت: در این موقعیت حساس و بحرانی که همه دنیا درگیر آن شده‌اند به خود می‌بالیم که در کشوری زندگی می‌کنیم که مردم آن بر اساس باور دینی که دارند همیشه و در همه صحنه‌ها ایثارگری خود را به جهانیان نشان داده‌اند و این‌بار نیز با مجموعه مدافعان سلامت افتخار آفریدند که لازم است در همین‌جا خدمت این عزیزان دست مریزاد گفته و به روح شهدای این عرصه درود بفرستیم.

حسین سپهری به اجرای مصوبات ستاد کرونای شهرستان، توسط شهرداری چناران در خصوص ضدعفونی معابر، اماکن عمومی و … اشاره کرد و بیان داشت: در خصوص حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه، مصوبه‌ای داشته‌ایم مبنی بر این‌که بخش عمده‌ای از هزینه‌هایی که هرسال برای ایام و اعیاد شعبانیه هزینه می‌کردیم را به صورت بسته‌های حمایتی برای خانواده‌های آسیب‌پذیر در قالب بسته‌های سبد غذایی( سبد کالا) در اختیارشان قرار داده ‌شود.

وی هم‌چنین از تصویب مصوبه‌ای دیگر توسط شورای شهر چناران در خصوص تخفیف و یا بخشودگی بخشی از اجاره‌ی اماکنی که متعلق به شهرداری بوده و در اختیار مردم قرار گرفته خبر داد و تاکید کرد: بدنبال این هستیم که با گفتگو با اداره مالیات و سایر مجموعه‌های مرتبط با اصناف آسیب‌پذیر، هم در حوزه مالیات و هم در بخش‌های درآمدی کمک کنیم و در خصوص عوارض سالیانه در حال تصمیم‌گیری هستیم تا شاید بتوانیم به‌نحوی برنامه‌ریزی کنیم تا بخشی از عوارض سالانه بخشیده شود.

همدلی بی‌سابقه اعضای شورای دوره پنجم در شهر چناران

رئیس شورای اسلامی شهر چناران، با تاکید بر این‌که همدلی و وفاق بین اعضای شورای شهر چناران در پنج دوره گذشته شوراها سابقه نداشته به تشریح اقدامات صورت گرفته توسط شورا پرداخت و اظهار داشت: در حوزه بهداشت، رایزانی‌هایی در خصوص تهیه زمین جهت تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی و درمانگاه بیمارستان ثامن الائمه صورت گرفت و در بحث ارتقا سطح خدمات بهداشتی و احداث خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشت همکاری تنگاتنگ و خوبی با عزیزان در حوزه شبکه بهداشت صورت گرفت.

حسین سپهری با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست حل مشکلات شهر چناران را در خصوص ساماندهی زباله‌گاه را از دیگر اقدامات این شورا برشمرد و خاطر نشان کرد: در بحث فاضلاب شهری و طرح اگو با اخذ دستورات لازم از معاون وزیر نیرو اقدامات اولیه صورت گرفته که امیدواریم پیگیری جدی آن توسط اداره‌ی آبفای شهرستان صورت پذیرد.

وی عملیات حذف پل ورودی شهر و اصلاح بلوار امام رضا (ع) بمنظور ساخت میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بزرگ‌ترین پروژه تاریخ چناران از لحاظ اجرایی دانست و تصریح کرد: اجرای این پروژه تاثیر به‌سزایی در توسعه و ارتقا سطح شهرستان خواهد داشت.

سپهری ادامه داد: مردم خوب و شریف چناران می‌دانند که منابع دولتی برای پروژه‌ها وجود ندارد. شهرداری‌ها به صورت صد درصد خودگردان باید اداره شوند. این پروژه از محل درآمدهای شهرداری در حال اجرا است و ان‌شاء‌ا… می‌تواند چهره چناران را متحول کند.

وی افزود: در بحث زیرساخت‌ها شورای شهر چناران، تلاش‌های قابل توجه‌ای را در حوزه درآمدزایی و ارائه خدمات به مردم انجام داده است. بحث کارخانه آسفالت چناران بیش از ۵/۲ تا ۳ میلیارد تومان الان برآورد کارخانه است کارخانه قطعات بتنی بتن که کلیه جداول و محصولات بتونی را می‌تواند تهیه نماید.

وی عملیات ساخت ترمینال جدید شهر چناران و دو مجتمع‌ تجاری را از دیگر اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر چناران برشمرد و تاکید کرد: اعضای شورای شهر همیشه از مردم خوب‌مان یک خواهشی داشته‌ایم شعار «شهر ما، خانه ما» را باور داشته باشیم. یعنی این‌که خودمان باید این شهر را هم‌چون خانه خویش آباد کنیم. اگر مردم این اعتماد را نداشته باشند به شهرداری‌ها و همکاران شهرداری را از خود نداند به یقین مشکلات به زودی حل نخواهد ‌شد.

وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم مردم خوب شهر چناران این را بدانند که تمام خدمت‌گذاران در شهرداری و شورای اسلامی شهر چناران در حال تلاش صادقانه برای همین مردم که ولی تعمت ما هستند می باشند تا بتوانند معضلات و مشکلاتی که متوجه مردم است را به زودی زود حل نمایند. به‌ویژه در حوزه آسفالت که امیدوارم با برنامه‌هایی که تدارک دیده شده بخشی از نارسایی این حوزه برطرف گردد.

سپهری از شهردار پر تلاش، و پرسنل خدوم شهرداری و مسئولین محترم به جهت همکاری‌های آنان و به‌خصوص امام جمعه و فرماندار محترم و نماینده سابق شهرستان تشکر و قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌ها کماکان ادامه داشته باشد. وی در خاتمه افزود: برای آقای امامی نماینده منتخب شهرستان در مجلس شورای اسلامی که از نیروهای بومی نیز هستند، ضمن آرزوی موفقیت، انتظار همکاری بیشتر داریم.

لینک کوتاه : http://kalametazenews.ir/?p=7560

نوشته های مشابه

07مهر
بازداشت کارکنان متخلف مرتبط با شرکت گاز
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چناران خبر داد؛

بازداشت کارکنان متخلف مرتبط با شرکت گاز

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. متاسفانه کاملا دروغ و با حرفهای قلمبه با سرنوشت چناران و مردم بازی می کنند.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.