اجاره بهای سالن‌‎های ورزشی متضرر از کرونا را بخشیدیم

اجاره بهای سالن‌‎های ورزشی متضرر از کرونا در شهرستان چناران بخشیده شد

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – نگار طاهونچی | نزدیک به ۹ ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد؛ ویروس مرگباری که نه تنها همه جا گرد وحشت پاشید، بلکه باعث از رونق افتادن چرخه فعالیت‌های اقتصادی شد و به همین سبب، صدمات مالی را به کسب و کارهای زیادی تحمیل کرد.

اما بد نیست اشاره‌ای به این موضوع کنیم که برخی مشاغل صدمات اقتصادی بیشتری را شاهد بودند چراکه نه تنها مدت طولانی‌تری نسبت به سایرین اجازه فعالیت نداشتند، بلکه پس از فعالیت مجدد نیز مشتری و مخاطب آنها به شدت ریزش پیدا کرد و دیگر هم جبران نشد. سالن‌های ورزشی در رسته همین مشاغل قرار می‌گیرد و در شهرهای مختلف از جمله چناران، به دلیل ازدحام جمعیت و خطر گسترش کرونا از این قاعده مستثنی نبودند و در بازه‌های زمانی مختلف مجبور شدند تا درهای خود را به روی مشتریان ببندند.

تعطیلی سالن‌های ورزشی به صورت مداوم نبوده است

در خصوص اینکه اداره ورزش و جوانان چناران چگونه از این گروه در دوران شیوع ویروس حمایت کرد، به سراغ محمود قربانیار، رئیس اداره ورزش و جوانان چناران رفتیم. قربانیار گفت: در سطح شهرستان چناران؛ ۶ سالن ورزشی که زیر نظر اداره ورزش و جوانان هستند در حال فعالیت می‌باشد.

وی ادامه داد: از تعداد ۶ سالن ورزشی در سطح شهرستان چناران؛ ۴ سالن ورزشی در چناران، یک سالن ورزشی در گلبهار و یک سالن ورزشی نیز در گلمکان مشغول فعالیت هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان چناران در خصوص تعطیلی سالن‌های ورزشی در سطح این شهرستان افزود: تعطیلی سالن‌های ورزشی به صورت پیوسته و مداوم نبوده، بلکه با توجه به مصوبات ستاد کرونا، یک هفته تعطیل بوده‌اند و پس از آن به مدت یکماه به فعالیت‌های خود ادامه دادند.

قربانیار با بیان اینکه «سالن‌های ورزشی سطح شهرستان چناران متحمل خسارت ناشی از کرونا شدند» خاطرنشان کرد: سالن‌هایی که در چناران فعالیت می کنند، زیر نظر بخش خصوصی هستند و قطعا با وجود ویروس کرونا زیان‌های مالی به این سالن‌ها وارد شده است. در این خصوص طی مکاتباتی که با اداره کل ورزش و جوانان استان داشتیم، از طریق ” کمیسیون ماده ۸۸” که بحث واگذاری را در اختیار دارد، اجاره بهای مدت زمانی که سالن‌های ورزشی در تعطیلی به سر می‌بردند، بخشیده شد.

مربی حق‌الزحمه‌ای در سالن‌های ورزشی نداریم

وی با اشاره به خسارت‌های مالی تحمیل شده به مربیان سالن‌های ورزشی در چناران تصریح کرد: سالن‌های ورزشی که زیر نظر اداره ورزش و جوانان به صورت خصوصی فعالیت دارند، توپی هستند و مربیان ما فقط در آنجا تمرینات را اجرا می‌کنند و مربی حق‌الزحمه‌ای در سالن‌های ورزشی نداریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان چناران همچنین بیان کرد: البته مربیانی که در حوزه والیبال بانوان چناران مشغول به کار بودند، به دلیل عدم دایر شدن کلاس‌های ورزشی دچار خسارت مالی شده‌اند.

وی با اشاره به درنظر گرفتن تسهیلات کرونا برای مربیان و سالن‌های ورزشی چناران بیان کرد: ما شرایط استفاده از تسهیلات کرونا را برای سالن‌های ورزشی و همچنین مربیان در پروسه زمانی خاصی اطلاع رسانی کردیم.

قربانیار همچنین در خصوص شرایط استفاده از تسهیلات کرونایی برای سالن‌های ورزشی ذکر کرد: این تسهیلات برای باشگاه‌های دارای مجوز و همچنین مربیانی که از مزایای تامین اجتماعی برخوردارند است که در پروسه زمانی اطلاع رسانی شد و می‌توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کنند و از تسهیلات وام کرونایی، اجاره سالن و پرداخت حقوق مربیان استفاده کنند.

*عکس تزئینی است


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند