۱۷ / ۱۲ / ۱۳۹۹
آغاز هوشمند سازی کنتورهای آب در شهر گلبهار

آغاز هوشمند سازی کنتورهای آب در شهر گلبهار

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | مصطفی محمدی با اشاره به ساخت ۱۵۰۰ باغ ویلا در شهرستان چناران و شناسایی ۵۰۰ باغ ویلا در شهر جدید گلبهار افزود: از آنجا که بیشتر این واحدها خالی ازسکنه بوده و مالکان به شکل دائم در محل حضور ندارند و امکان قرائت کنتور و ثبت میزان مصرف مشترکان امکان پذیر نبود، هوشمندسازی دستگاه های ثبت مصرف آب این واحدها با همکاری یک شرکت دانش بنیان آغاز شد.

وی افزود: با نصب دستگاه بر روی کنتور مشترکان، ضمن آگاهی از میزان مصرف  بدون حضور مامور درمحل، از هدر رفت آب هم جلوگیری شده و مدیریت صرفه جویی در مصرف هم  برای مشترک امکان پذیرمی‌شود.

به گفته وی نتیجه هوشمند سازی کنتورها منجر به رفع بخشی از کمبود آب در شهر گلبهار به ویژه در پیک مصرف تابستان خواهد شد.

محمدی تصریح کرد: این کنتورها از دقت بالایی برخوردار بوده و حتی قادر است میزان مصرف کولرهای آبی را تشخیص داده و ثبت و اعلام  کند. 

مدیر امور آب و فاضلاب گلبهار با بیان اینکه الگوی مصرف آب به ازاء هر نفر ۱۵مترمکعب در ماه تعیین شده است، به اجرای طرح پیمایش کنتورهای آب در این شهر اشاره کرد و گفت: یکی از مزایای مهم این پیمایش کمک به شناسایی و قطع انشعابات غیر مجاز در باغ ویلاها بوده که این امر در راستای جلوگیری از تضییع حقوق مشترکین و مدیریت مصرف آب نقش بسزایی دارد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند