آغاز به کار تزریق واکسن آنفولانزا در زندان‌های خراسان رضوی

آغاز به کار تزریق واکسن آنفولانزا در زندان‌های خراسان رضوی

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی گفت: طرح ایمن‌سازی و تزریق واکسن آنفلوآنزا به زندانیان و کارکنان واجد شرایط زندانها مطابق دستورالعملهای وزارت بهداشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دیگر دانشگاه‌ها و مراکز بهداشت در شهرستانهای خراسان رضوی آغاز شد.

سعید سرباز جانفدا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در راستای ارتقای سطح سلامت گروههای هدف و در مرحله نخست در زندان مشهد و با همکاری دانشکده علوم پزشکی این شهرستان اجرا شد.

وی ادامه داد: با شروع فصل سرما و شیوع بیماری‌های ویروسی مرحله نخست اجرای این طرح برای گروه‌های ویژه شامل سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، مادران باردار و شیرده و همچنین افرادی که در خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی قرار دارند و نیز کارکنان زندانها که طبق دستورالعمل اعلامی به طور مستقیم با زندانیان در ارتباط هستند آغاز شده است.

شایان ذکر است تعداد ۱۱ زندان به همراه کانون اصلاح و تربیت و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی چناران زیرپوشش اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی است. براساس اعلام مسوولان قضایی، استان ۶.۴ میلیون نفری خراسان رضوی حدود ۱۷ هزار زندانی دارد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند