آغاز احداث 400 واحد مسکونی برای مددجویان چناران

آغاز احداث ۴۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان چناران

کلام تازه – باقری | روز گذشته هم‌زمان با سفر بختیاری رئیس کمیته‌امداد امام‌خمینی‌(ره) کشور به شهرستان چناران کلنگ احداث ۴۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد بر زمین‌زده شد.

به گزارش کلام تازه به نقل از خراسان‌رضوی، رئیس کمیته‌امداد امام‌خمینی کشور در این آئین کلنگ‌زنی هدف از احداث این واحدها را توانمند‌سازی مددجویان در زمینه مسکن عنوان کرد و  گفت:  زمین مورد نیاز این طرح در شهرستان چناران از سوی مجتمع اقتصادی کمیته‌امداد که از مجموعه‌های خود کمیته‌امداد است تامین و یک پروژه ۴۰۰ واحدی درمدت ۲ سال ساخته و بهره‌برداری می‌شود.

بختیاری افزود: از این تعداد ۲۰۰ واحد تا دهه فجر ۱۴۰۰ و ۲۰۰ واحد دیگر در سال ۱۴۰۱ احداث و تحویل خانواده‌های مددجویان تحت پوشش می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد با مساعدت شهرداری، فرمانداری و دیگر دستگاه‌های متولی در شهرستان و حل مسایل پروانه و انشعابات آب، برق، گاز و تهیه زیر ساخت‌ها این پروژه در کمتر از ۲ سال یعنی ۱۸ ماه احداث و تحویل شود.


بیشتر بخوانید: حضور رییس کمیته‌امداد امام خمینی (ره) کشور در شهر جدید گلبهار


رئیس کمیته‌امداد امام‌خمینی کشور هم‌چنین به ظرفیت شهرستان در زمینه اشتغال برای مددجویان اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت املاک و اراضی مجتمع اقتصادی در شهرستان آمادگی داریم در زمینه اشتغال هم مساعدت کنیم.

رئیس کمیته‌امداد امام‌خمینی کشور در ادامه سفر به چناران به همراه مسئولین استانی و شهرستانی به روستای علی‌آباد بهمن جان عزیمت کرده و ۱۴ واحد مسکونی احداثی از سوی این نهاد برای مددجویان این روستا را افتتاح و کلید ان را تحویل مددجویان کرد.

خیرخواه رئیس کمیته‌امداد امام‌خمینی چناران نیز در این بهره‌برداری از این واحدهای مسکونی گفت: این واحدها هر کدام ۶۰ مترمربع زیر بنا دارد و برای هر واحد آن ۶۰۰ میلیون ریال از سوی کمیته‌امداد هزینه و توسط کمیته‌امداد ساخته شده است.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


گفتنی است روستای علی‌آباد در ۲۶ کیلومتری غرب چناران واقع شده و یکی از روستاهای محروم شهرستان محسوب می‌شود.

منبع
خراسان

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند