۰۲ / ۰۲ / ۱۴۰۰
آزمون استخدامی باید در ابتدای ورود معلم به آموزش و پرورش گرفته شود / طرح در دست بررسی

آزمون استخدامی باید در ابتدای ورود معلم به آموزش و پرورش گرفته شود / طرح در دست بررسی

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | حسین امامی درباره جذب نیرو‌های نهضتی که در آزمون استخدامی پذیرفته نشده‌اند، اظهار کرد: در این رابطه، طرحی در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش در دست بررسی است تا تصمیم کارشناسی درخور معلمان لازم اتخاذ شود. 

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز، گلبهار و گلمکان در مجلس شورای اسلامی با استناد به اظهارات وزیر آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش در حال حاضر نیاز به ۱۹۷ هزار معلم دارد و با قوانین فعلی آموزش و پرورش فقط می‌تواند نسبت به جذب حدود ۷۵ هزار معلم اقدام کند. 

امامی اضافه کرد: در چنین شرایطی باید با در نظر گرفتن ساز و کاری مناسب ضمن ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش، نسبت به جذب نیروهای گروه های مختلف معلمان اقدام کرد. 

وی ادامه داد: اینکه پس از ۱۰ تا ۱۵ سال فعالیت به یکباره به معلمی عنوان می‌شود که برای استخدام باید در آزمون شرکت کند، کار درستی نیست. بلکه این آزمون باید در ورود به آموزش و پرورش از او گرفته شود نه پس از سالیان دراز که برای وی حق ایجاد شده است. 

نماینده مردم چنارلن و بینالود مطرح کرد: در عین حال پیشنهاد ما در شرایط فعلی برای معلمانی که سابقه در آموزش و پرورش دارند و در آزمون پذیرفته نشدند، این است که به دلیل آشنایی این عزیزان با کلاس داری آموزش و پرورش، امتیاز مثبت برای آن ها در آزمون لحاظ شود تا حقی از آن ها تضییع نشود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در عین حال ما باید به سمت کیفیت‌بخشی در آموزش و پرورش برویم و باید به نیرو‌های نهضتی قبل از سال ۹۲ که سال‌ها در آموزش و پرورش تلاش کرده‌اند و سن آنها در حال گذر از سن استخدامی است، توجه ویژه داشته باشیم و نسبت به جذب این عزیزان اقدام کنیم.

وی افزود: در عین حال نهضتی‌های بعد از سال ۹۲ نیز که دارای مدارک تحصیلی بالاتری هم هستند و حتی سال ۹۶ از آن‌ها آزمون توانمند‌سازی نیز گرفته‌شد، باید جذب شوند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند