گفتگوی کلام تازه با فرماندار شهرستان چناران

گفتگوی کلام تازه با فرماندار شهرستان چناران / سه‌شنبه‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید

کلام تازه | فرماندار شهرستان چناران با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب، شعار سال ۱۴۰۰ را «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‏‌ها» قرار دادند، در خصوص رفع موانع تولید، از اقدامات زیادی گفت که در شهرستان چناران صورت پذیرفته که یکی از آن‏ها، بازدید مستقیم از واحدهای تولیدی و صنعتی در روزهای سه شنبه است.

حمید انصاری در گفت‌وگو با کلام تازه اظهار داشت: این بازدیدها اغلب جمعی و با پیش زمینه، تحقیق و واکاوی پیرامون اداره‏ ی مذکور انجام می پذیرد و درصدد رفع مشکل در آن محل برمی‏ آییم که در صورت گسترده و یا ریشه‏ ای بودن مشکل، نسبت به حل آن در ستاد تسهیل شهرستان و در صورت لزوم در ستاد تسهیل استان، اقدام به مصوبه ‏سازی و رفع مشکل خواهیم کرد.


این گفتگو در شماره هجدهم ماهنامه کلام تازه به چاپ رسیده است

برای تهیه‌ی این شماره به اینجا مراجعه فرمایید


شماره 18 ماهنامه کلام تازه

وی با بیان این که سرکشی ۳شنبه‏ های هر هفته برای رفع موانع تولید برقرار است و پذیرای شما اصحاب رسانه برای تهیه‌‏ی گزارش خواهیم بود، به مثمرثمر بودن این اقدامات اشاره کرد و افزود: فی‏‌المثل در بازدیدهای هفته‌‏های پیش، مشکلات دیرینه‏‌ی یکی از تولیدکنندگان شهرستان با اقدامات و پیگیری‌های انجام شده، به سرعت رفع شد.

مباحث قانونی از موانع اصلی تولید در شهرستان است

انصاری با برشمردن تعدادی از موانع اصلی تولید در شهرستان، مباحث قانونی را از موانع اصلی دانسته و در این خصوص گفت: همانطور که مستحضر هستید هیچ کدام از ادارات و دستگاه ‏های اجرایی، علاقه‏ ای به چوب لای چرخ گذاشتن و تعویق کار ارباب رجوع ندارند، اما همگی تابع قانون هستند و طبق دستورالعمل‏ ها، قانون اعمال می ‏شود. مثل اینکه به پلیس راهنمایی رانندگی بگویند در صورت پارک دوبل، نسبت به جریمه اقدام شود! وی به دلیل اعمال صحیح قانون حتی برخلاف میل باطنی خود اقدام به جریمه‏ ی شخص خاطی خواهد کرد. مثال دیگر این که برای تعلق کنتور برق به یک ساختمان، نیاز به اخذ پروانه‏ ی بهره ‏برداری است.
فرماندار چناران در ارتباط با بحث پشتیبانی از تولید که کلیدواژه ‏ی مهمی در شعار امسال می‏ باشد، اعلام داشت: ما همواره به دنبال جذب سرمایه‏ ی بخش خصوصی در بانک‏ های شهرستان بوده و خواستار تعامل دو سویه با بخش خصوصی، در راستای رفع موانع و جذب سرمایه هستیم و تا جایی که بتوان قانون را منعطف و در عین‏ حال از بی ‏قانونی جلوگیری کرد، از تولیدکنندگان پشتیبانی کرده و تلاش خواهیم داشت تا روسای ادارات را نیز همراه کنیم.
وی افزود: در مقابل، تولیدکنندگان نیز باید اطلاعات و آگاهی خود را در زمینه‏ ی کار خود بالا برده و حتما پیش از سرمایه‏ گذاری، قوانین و ضوابط و استانداردهای لازم برای راه اندازی کسب و کار خودشان را مطالعه کنند.
او با اشاره به این‏که بیشترین علت جلوگیری از فعالیت واحدهای تولیدی، عدم رعایت استانداردها و ضوابط قانونی توسط تولیدکننده است، اذعان داشت: تولیدکنندگان باید در کنار مسئولیت تولیدی خود، شخصی را برای پیگری قوانین و امور ادارات مشخص سازند تا در زمان تولید، به مشکل برنخورده و در کار واحد تولیدی خللی ایجاد نشود.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


عامل اصلی تغییرات وضعیت شهر، سفرهای نوروزی و عدم همکاری مردم بود

موضوع کرونا و حوزه ‏ی سلامت دومین مبحثی بود که با فرماندار شهرستان چناران مطرح گردید. وی با اشاره به تبادلات ۸۰درصدی با شهر مشهد و وجود حدود ۸هزار کارگر مشهدی در شهرک صنعتی چناران و همچنین حضور دامداران و باغداران، کشاورزان و ملاکان بزرگ مشهدی، اذعان داشت: انتظار بر آن بود که چناران جزو بدترین شهرهای استان در حوزه ‏ی کرونا باشد ولی به لطف خدا و مدیریت مجموعه ‏ی اداری شهرستان، بهترین عملکرد را در این حوزه داشته ایم تا زمانی که سفرهای نوروزی به جریان افتاد و بعد از آن، بلافاصله وضعیت شهر از رنگ آبی به رنگ زرد و سپس نارنجی و قرمز تغییر یافت و عامل اصلی این تغییرات، سفرهای نوروزی و عدم همکاری مردم بود.
وی ادامه داد: از مردم خواهش می‌کنیم با همکاری خود و رعایت پروتکل‏‌های بهداشتی، از اجرای تعطیلی در شهر و متضرر شدن کسبه و بازاریان و بسته شدن راه‌‏ها جلوگیری کنند.
تنظیم بازار در شرایط کرونایی موضوع دیگری بود که فرماندار چناران به آن اشاره کرد و گفت: در خصوص توزیع مرغ و همچنین توزیع مویرگی کالاهای اساسی مردم در شهرستان و روستاهای اطراف، باید تقدیر و تشکری کنیم از دوستان‌مان در اداره‏‌ی صمت و همچنین در سپاه جناب سروان رجبی و مجموعه‏‌ی ایشان، بویژه آقای بیداد، فرمانده‏ی قرارگاه حاتم.
وی با تاکید بر لزوم آمادگی اصناف به منظور همکاری در تنظیم بازار، ابراز داشت: حسن اصلی این کار، ساماندهی شبکه‏‌ی توزیع برای اولین بار در کشور است که در مواقع ضروری، با ورود خود آماده‏‌ی خدمت خواهد بود.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


وی با اشاره به در پیش رو بودن ایام مهم و سرنوشت ساز انتخابات بیان داشت: طبق وقت قانونی یعنی هفتم اردیبهشت نتایج توسط هیئت نظارت اعلام شده و ما نیز بلافاصله در هشتم اردیبهشت نتایج را از سامانه‏‌ی جامع وزارت کشور دریافت نموده و نتایج را به تمامی ثبت نام کنندگان اعلام کرده ایم. رد صلاحیت‌‏شدگان ۴روز برای اعتراض در هیئت نظارت استان مهلت خواهند داشت و ۱۰ روز نیز برای بررسی مجدد و اعلام نتایج به آن‏ها در نظر گرفته شده است.
وی درباره‏‌ی میزان کاهش یا افزایش کاندیدها در این دوره نسبت به دوره‌‏ی قبل، گفت: در چناران و روستاهای اطراف مشکلی وجود نداشته و آمار کلی به حد نصاب رسیده است و انتخابات در همه‏‌ی حوزه‌‏ها برگزار خواهد شد.

مردم صبح اول وقت نسبت به شرکت در انتخابات اقدام کنند

انصاری در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما در خصوص برگزاری انتخابات در شرایط کنونی و با وجود وضعیت قرمز چیست، اظهار داشت: کماکان امیدواریم که طی ۱۰روز آینده، شهر به وضعیت نارنجی و سپس زرد بازگردد. در هرحال انتخابات قطعاً برگزار خواهد شد.
وی در خصوص نحوه‌‏ی حضور مردم در انتخابات توصیه کرد: مردم صبح اول وقت نسبت به شرکت در انتخابات اقدام کرده و حتی الامکان مشارکت خود را به بعدازظهر موکول نسازند؛ زیرا موجب تراکم جمعیت و تجمع در این وضعیت و همچنین خستگی عوامل اجرایی خواهد شد.
فرماندار چناران در خصوص تمهیداتی که برای جلوگیری از تجمع مردم و ایجاد صف دیده شده است، بیان داشت: تعداد شعب اخذ رای به نسبت گذشته افزایش خواهد یافت و با توجه به افزایش حوزه‌‏های رای‏‌گیری، از مردم خواهش می‏‌کنم در صورت مشاهده‌‏ی حوزه‌‏های شلوغ، به حوزه‌‏های خلوت‌‏تر مراجعه کنند. مهم‌ترین اصل، رعایت فاصله‌‏ی اجتماعی توسط خود مردم بافرهنگ و فهیم و همکاری با نیروی انتظامی است.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند