ماجرای بستن جاده ساغروان بعلت قطع آب چه بود؟ / مشکل تامین آب ساغروان تا 10 روز دیگر کاملا برطرف می‌شود

ماجرای بستن جاده ساغروان بعلت قطع آب چه بود؟ / مشکل تامین آب ساغروان تا ۱۰ روز دیگر کاملا برطرف می‌شود

کلام تازه | روز گذشته، فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که جمعی از اهالی ساغروان، جاده‌ی این روستا را بسته بودند و دلیل این اقدام را قطع آب عنوان می‌کردند. برای بررسی بیشتر زوایای مختلف این ماجرا به سراغ یکی از مسئولین مربوطه رفتیم. در ادامه گفتگوی کلام تازه با مدیر آبفای منطقه ۵ شهرستان مشهد را می‌خوانید.

عباس اسحاقیان در خصوص قطع آب روستای ساغروان چنین توضیح داد: در شهرستان مشهد بیش از ۲۶۰ روستای تحت پوشش داریم که عملیات تامین آب این روستاها به گونه‌ای انجام می‌شود که از طریق یک منبع برای یک یا چند روستا استفاده می‌کنیم. در خصوص روستای ساغروان هم به این شکل است که یک منبع آب برای ۵ روستا تخصیص داده شده که بزرگترین روستای در حال استفاده از این منبع، روستای ساغروان می‌باشد.

وی افزود: متاسفانه قطعی برق در روزهای اخیر، باعث بروز تنش آبی در خیلی از روستاهای شهرستان و در نتیجه عدم امکان تامین آب برای روستای ساغروان شد. اما با وجود اینکه بلافاصله تانکر آب رسانی سیار برای اهالی روستا ارسال کردیم، عده‌ای با تحریک مردم و تشویش اذهان عمومی موجب شدند این اتفاق بیفتد و تعدادی از ساکنین روستا برای دقایقی اقدام به بستن جاده کردند.

مدیر آب و فاضلاب منطقه ۵ مشهد ادامه داد: هم اکنون در حال توزیع آب به روستای ساغروان هستیم. متاسفانه با توجه به این شرایط بحرانی که در آن به سر می‌بریم، مشکل عدم تامین آب را در خیلی از مناطق خواهیم داشت که برای عبور از این دوران، نیازمند صبوری و همراهی شهروندان و روستاوندان عزیز هستیم.

اسحاقیان در پایان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده، روستای ساغروان به زودی به دستگاه ژنراتور برق مجهز خواهد شد تا دیگر هنگام قطعی برق شاهد عدم تامین آب روستا نباشیم. همچنین اقدامات دیگری درحال انجام است که می‌توانیم این نوید را به ساکنین این روستا بدهیم که نهایتا تا ده روز آینده، مشکل تامین آب روستای ساغروان کاملا برطرف خواهد شد.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند