۰۲ / ۰۲ / ۱۴۰۰

مهندسان واجد شرایط در گلبهار صاحب مسکن ملی می‌شوند

01:08۰

کلام تازه | بر اساس تفاهم نامه‌ای که به امضای مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان رسیده قرار است در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، صدرا، گلبهار، سهند و ایوانکی به مهندسان واجد شرایط عضو نظام مهندسی، مسکن ملی واگذار شود.

به گزارش کلام تازه به نقل از ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری در ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن و سایر با هدف استفاده از ظرفیت سازمان نظام مهندسی و انجمن صنفی انبوه‌سازان روز یکشنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ با حضور حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به امضا رسید.

هم‌چنین مقرر شد برای تامین مسکن مهندسین واجد شرایط که در سازمان نظام مهندسی عضو یا شاغل هستند واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در شهرهای جدید احداث شود. کمک به احداث پروژ ه‌های طرح اقدام ملّی مسکن، احداث سایر پروژه‌های تجاری و خدماتی در قالب مشارکت، در شهرهای جدید کشور و همکاری برای مطالعه و مکان‌یابی جهت احداث شهرک‌های جدید از جمله موضوعات مطرح شده در مفاد این تفاه‌م‌نامه به شمار می‌روند.

حبیب الله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این خصوص گفت: در حوزه اقدام ملی نیز یکی از جوامع هدف، مجموعه‌های حرفه‌ای هستند که سازمان نظام مهندسی از جمله بزرگ‌ترین آن‌ها است. این سازمان اعلام آمادگی کرده بود در قالب طرح اقدام ملی و با تولی‌گری خودشان برای اعضا مسکن تهیه کنند.

وی افزود: ما زمین را با کنترل افرادی که معرفی می‌شوند در اختیار سازمان نظام مهندسی قرار می‌دهیم. البته در  حال حاضر در شهرهای پرند، هشتگرد، صدرا، گلبهار، سهند و ایوانکی این امکان وجود دارد. اجرای پروژه را نظام مهندسی انجام می‌دهد ولی کنترل شرایط متقاضیان با ما است. در این طرح مهندسان جوان فاقد مسکن می‌توانند خانه دار شوند. سازمان نظام مهندسی نیز قرار است کمک‌های مالی را به جامعه هدف داشته باشد.

منبع
ایسنا

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند