صدور سند تک برگی اراضی مشاع در گلبهار متوقف می‌شود

کلام تازه | با همکاری اداره ثبت و دستگاه قضایی مقدمات اجرای قانون عدم صدور سند تک‌برگی برای زمین‌های مشاع، فراهم می‌شود.

به گزارش کلام تازه به نقل از صبح توس؛ شهرستان شدن گلبهار، خبری بود که کلاهبرداران را بیشتر از شهروندان این شهر نوظهور خوشحال کرد. تبلیغات متعددی در شبکه‌های ماهواره‌ای و املاک سطح مشهد با عنوان سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در گلبهار می‌شود که موجب ترغیب مردم شده و دست کلاهبرداران را برای فروش زمین‌های کشاورزی به‌جای زمین مسکونی باز گذاشته است.

عدم هماهنگی اداره ثبت چناران با شهرداری گلبهار سبب شده تا با ثبت سند مسکونی این اراضی، مردم اراضی کشاورزی و خارج از محدوده شهری گلبهار را با سودای خانه‌دار شدن و تهیه زمین مسکونی خریداری کنند و فرد سرمایه‌گذار یک‌شبه مال‌باخته شود.

پیش‌ازاین در مشهد نیز خریدوفروش اراضی بلوار فرمانداری از انتهای منطقه الهیه مشهد به شاندیز رونق بسیاری گرفته بود که با پیگیری مراجع قضایی اراضی آن محدوده تعیین کاربری شد.


بیشتر بخوانید: تبلیغات مربوط به فروش اراضی گلبهار غیرقانونی است


هومن گریوانی، مدیرعامل شرکت عمران گلبهار در گفت‌وگویی اظهار کرد: بیش از ۳ سال است که تبلیغات فروش زمین‌های مشاع گلبهار در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای رونق پیداکرده است.

وی ادامه داد: تمام زمین‌های نامبرده خارج از محدوده شهری گلبهار بوده و کلاهبرداران توسط ابزار‌های بصری، این اراضی را در کنار بافت شهری و دریاچه معروف گلبهار جانمایی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت عمران گلبهارافزود: خوشبختانه با همکاری اداره ثبت و دادستانی مقدمات اجرای قانون عدم صدور سند تک‌برگی برای زمین‌های مشاع، فراهم می‌شود.

گریوانی از پلمپ برخی واحدهای مشاور املاک معروف شهر مشهد خبر داد و با هشدار به بعضی مشاورین املاکی که بعضاً تحت پوشش اتحادیه املاک بوده و از طریق فضای مجازی اقدام به انتشار آگهی‌های غیرقانونی با موضوع فروش املاک و اراضی در حاشیه شهر نیز می‌کنند اظهار داشت: در صورت وقوع جرم، این افراد تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت و بر اساس قوانین و مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

وی در پایان افزود: تا کنون هیچگونه بارگذاری زمین در اطراف محدوده مترو و پروژه‌های شهرستان گلبهار صورت نگرفته است و به هیچ عنوان حاشیه نشینی در گلبهار معنا نخواهد گرفت.

منبع
صبح توس

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند