فاضلی حق پناه شهردار گلبهار

شهرداری گلبهار پیشگام در مبارزه با کرونا

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | دکتر سید ابوالفضل فاضلی حق پناه، شهردار گلبهار مشروح اقدامات انجام شده توسط این شهرداری را در راستای پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا، چنین تشریح کرد:

برگزاری جلسه کمیته بهداشت شهرداری گلبهار

در راستای اجرای برنامه های بهداشتی با حضور فرماندهی انتظامی شهرستان چناران ، نائب رئیس شورای اسلامی ، شهردار و تعدادی از مدیران شهرداری گلبهار جلسه کمیته بهداشت شهرداری گلبهار برگزار گردید.

شهردار گلبهار با اشاره به ویروس کرونا گفت: آموزش و فرهنگ سازی یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در جامعه است و با بهره گیری از آن می‌توان مشکلات موجود را حل و فصل نمود که شهرداری گلبهار در این مبحث ورود کرده و برشور و بنرهای لازم را چاپ و توزیع نموده‌است.

سید ابوالفضل فاضلی حق پناه افزود: در راستای تامین سلامت شهروندان و کارکنان اقدامات پیشگیرانه‌ای شامل توزیع ماسک، مایع ضدعفونی و دستکش به منظور مقابله با ویروس کرونا در دستور کار شهرداری شهر گلبهار قرار گرفته‌است.

وی ادامه داد: شهرداری گلبهار، فضای داخلی ناوگان اتوبوس‌های درون ‌شهری را به‌ صورت روزانه شست و شو و ضدعفونی می‌کند.

گندزدایی و ضدعفونی فضاهای شهری

سید ابوالفضل فاضلی حق پناه با اعلام خبر گندزدایی و ضدعفونی شهر گلبهار گفت: شهرداری گلبهار با همکاری مرکز بهداشت و درمان، شهر گلبهار را بطور مستمر گندزدایی و ضد عفونی گسترده انجام می‌دهد.

وی افزود: شهروندان نیز آمادگی داشته باشند در مراحل بعدی سایر نقاط مانند اطراف مجتمع های مسکن مهر و ورودی آن مجتمع ها مد نظر خواهند بود که متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

شهردار گلبهار بیان داشت: انجام عملیات ضد‌عفونی از ساعت دوازده شب آغاز می‌شود و تا صبح به طول می‌انجامد و اکثر معابر و خیابان‌ها ضد‌عفونی می‌شوند.

اتوبوس‌های درون شهری گلبهار ضد عفونی می‌شوند

شهردار گلبهار در ادامه گفت: به جهت جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار اتوبوس‌های درون شهری گلبهار ضدعفونی می‌شوند.

سید ابوالفضل فاضلی حق پناه ادامه داد: در راستای اجرای تصمیمات کمیته بهداشت شهرداری گلبهار در خصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری واگیر دار و رعایت اصول بهداشت عمومی عملیات ضد عفونی ناوگان اتوبوسرانی درون شهری به صورت روزانه انجام می پذیرد.

شهردار گلبهار افزود: به جهت جلوگیری و پیشگیری از بیماری ، روزانه تعداد ۳۰ عدد ماسک و دستکش در میان اتوبوس‌رانان توزیع می شود.

عملیات ضدعفونی سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها، وسایل بازی و مبلمان شهری سطح شهر گلبهار

شهردار گلبهار هم چنین خبر داد: سرویس‌های بهداشتی پارک‌های سطح شهر نیز به صورت روزانه ضدعفونی و شستشو می‌شوند.

سید ابوالفضل فاضلی حق پناه در ادامه گفت: به جهت جلوگیری از شیوع بیماری های ویروسی و پیشگیری آن، به صورت روزانه سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها، وسایل بازی و مبلمان شهری ضد‌عفونی و شستشو می‌شوند.

وی افزود: شهرداری جهت ایجاد آگاهی لازم پوستر اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری کرونا را در اتوبوس‌ها نصب نموده است.

سیستم اخد بلیت الکترونیک از مسافر (من کارت) در گلبهار راه‌اندازی شد

سید ابوالفضل فاضلی حق پناه در خصوص بهره برداری از سامانه کارت هوشمند شهروندی گفت: در راستای رفاه حال شهروندان و شفاف‌سازی تراکنش های خرد مالی شهری این سامانه راه‌اندازی گردید.

وی افزود: در این سامانه تلاش شده به جهت حفظ یکپارچگی در حمل و نقل هوشمند با شهر مشهد طی توافقنامه ای با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ساختار و معماری کارت هوشمند من کارت حفظ شود.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از ایجاد بار مالی مضاعف و اینکه بسیاری از همشهریان دارای من کارت بوده با ایجاد زیرساخت‌های لازم همشهریان می توانند در هر دو شهر مشهد و گلبهار من کارت را استفاده کنند.

شهردار گلبهار ادامه داد: ما با توجه به توان خود و داشته های خود نسبت به زیباسازی اتوبوس های درون شهری اقدام نمودیم زیرا مردم گلبهار شایسته بهترین خدمات هستند.

فاضلی حق پناه افزود: بازسازی کف، بازسازی و روکش‌گذاری صندلی ها، تعویض پرده ها و تعمیر فنی و مکانیکی اتوبوس‌ها اقداماتی است که با هزینه ۷۰۰ میلیون ریالی جهت هر دستگاه، شهرداری نسبت به انجام آن اقدام نموده است.

لینک کوتاه
http://kalametazenews.ir /?p=6722

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند