خانه محبت درانتظار یاری بنیاد مستضعفان

خانه محبت در انتظار یاری بنیاد مستضعفان

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – ریحانه موسوی | فاطمه آزاد در جلسه‌ای که عصر روز گذشته در محل بنیاد مستضعفان استان خراسان رضوی با موضوع حمایت از طرح خانه محبت برگزارشد، در گفتگو با کلام تازه افزود: هدف اصلی این طرح پشتیبانی از زوجین در ۵ سال اول زندگی است. زیرا در این دوران میزان اختلافات و آمار طلاق بیشتر است.

وی یادآور شد: ما در کانون محبت به دنبال انتقال آموزش‌های مهارتی به زوجین هستیم تا از اختلافات و تعارضاتی که در ابتدای زندگی برای آنان به وجود می‌آید جلو‌گیری کرده و مسیری جهت تفاهم برای آنان ایجاد کنیم.

آزاد تصریح کرد: محتوای آموزشی که در این طرح برای زوجین مدنظر است، بر اساس علل طلاق شهرستان تدوین شده است؛ ما طی سه سال گذشته این عوامل را در پنج محور مورد بررسی قرار داده‌ایم و بر این مبنا یک محتوای آموزشی در حوزه مسائل مذهبی، حقوقی و روانشناختی به صورت کاملا بومی و متناسب آماده کرده‌ایم که به زوجین آموزش خواهیم داد.

مزایای طرح خانه محبت

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چناران در خصوص مزایای این طرح ابراز کرد: زوجین به تناسب بهره‌مندی ازکارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی، امتیاز‌هایی را دریافت می‌کنند که این امر موجب تشویق آنان برای حضور هرچه بیشتر در کارگاه‌ها می‌شود، تا این آموزش‌ها تبدیل به مهارت شده و به تثبیت و پایداری ازدواج آنان کمک نماید.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هر زوج ۱۲۰ امتیاز را در فرآیند حمایتی دریافت می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به امتیازی که هر زوج دریافت می‌کند برای اخذ تسهیلات اشتغال کم‌بهره، کمک هزینه خرید جهیزیه و وام‌های بلا‌عوض معرفی می‌شوند. از آن گذشته به خانواده‌های این افراد نیز آموزش‌هایی ارائه می‌شود که به جای دخالت در زندگی فرزندان خود آنان را راهنمایی نمایند.

حمایت بنیاد مستضعفان استان از خانه محبت

فاطمه آزاد تشریح کرد: با توجه به اهدافی که بنیاد مستضعفان در راستای ایجاد عدالت و رفاه اجتماعی دارد این طرح را به مدیر کل بنیاد مستضعفان استان خراسان رضوی ارائه دادیم و از ایشان خواستیم تا در بحث پشتیبانی مالی از آن کنار ما باشند و این موضوع از طریق کانال بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی اجرا شود.

وی گفت: در جلسه‌ای که عصر روزگذشته با آقای حسینی، مدیرکل بنیاد مستضعفان داشتیم مقرر شد تا بر‌آورد مالی خود را به ایشان ارائه دهیم، سپس در تیم پژوهشی این بنیاد مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت مورد حمایت مالی از سوی این نهاد قرار گیرد و در شهرستان چناران به عنوان پایلوت اجرایی آغاز گردد و نتایج موفقیت‌آمیز آن در کاهش آمار طلاق، این طرح را به مرحله استانی و حتی کشوری پیش ببرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند