اصلاح قانون شهرداری‌ها متناسب با شرایط کشور

اصلاح قانون شهرداری‌ها متناسب با شرایط کشور مورد نظر مجلس یازدهم

کلام تازه | عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با یادآوری اشکالات و ایراداتی که در مدیریت شهری وجود دارد، گفت: قانون شهرداری‌ها بسیار قدیمی است و بخش‌های عمده‌ای از این قانون باید متناسب با شرایط امروز کشور اصلاح شود.

به گزارش کلام تازه، محمد صفری ملک‌میان با اشاره به وجود قوانین کهنه در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، گفت: قوانینی که در سال‌های گذشته برای شهرداری‌ها نوشته شده نیازمند اصلاحات جدی است، اصلاح نشدن قانون شهرداری‌ها آسیب‌های زیادی به همراه دارد که یکی از بدترین آن‌ها برداشت‌ها و تحلیل‌های مختلف است. از این رو تعدادی از نمایندگان مجلس پیگیر این موضوع هستند.

مدیریت متناسب با وضعیت روز جامعه

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون نیز اصلاح بخش‌های عمده از این قوانین را در اولویت قرار داده و طرح‌هایی هم توسط برخی نماینده‌ها تهیه شده است. شرایط و وضعیت کشور در طول این سالیان تغییر کرده و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم باید متناسب با وضعیت روز جامعه باید نوع مدیریت شهری را تغییر دهند.


بیشتر بخوانید: زنگ خطر آغاز موج چهارم کرونا به صدا درآمد


نماینده مردم رودسر و املش در مجلس یازدهم یادآور شد: مجلس با کلیات موضوع موافق است و شکی در اینکه ایرادات جدی در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها وجود دارد، نیست. اصلاح قانون شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌تواند رفع مشکلات مردم را تسریع و از افزایش فساد در مدیریت های شهری جلوگیری کند.

فرسودگی در قوانین شهرداری

صفری ملک‌میان اظهار کرد: فرسودگی قانون شهرداری‌ها در مواردی موجب موازی کاری یا تداخل وظایف دستگاه‌ها شده است که این موارد مورد توجه نمایندگان مجلس یازدهم قرار گرفته است.


دنبال کننده کلام تازه در اینستاگرام باشید


عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی سامانه نظارت بر دهیاری‌‌ها از سوی وزارت کشور، گفت: دستگاه های نظارتی متعددی می‌توانند بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نظارت کنند اما نظارت وزارت کشور اثرگذارتر خوهد بود و موجب کارآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌شود زیرا وزارت کشور متولی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.

منبع
خبرگزاری خانه ملت

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند