۲۷ / ۰۲ / ۱۴۰۰

از حوزه‌علمیه تا فعالیت‌های هنری

کلام تازه |میرزائیان، خطاب به جوانانی که می‌خواهند وارد عرصه هنر شوند گفت: توصیه من به جوانان و افرادی که می‌خواهند واد کار پر رمز و راز هنر شوند این است که اگر مشتاق پیشرفت هستند باید با علاقه قدم به دنیای هنر بگذارند و صرفا جهت کسب مادیات وارد حیطه بازیگری نشوند. ابتدا بیاموزند پس از آن به تئاتر و سرانجام به بازیگری روی آورند، اما در دنیای هنر قدم اول تلاش جهت آموزش و علاقه به این حرفه است.

محمد میرزاییان‌ ‌‌متولد سال ۷۷ از مشهدمقدس هم اکنون ساکن شهر گلبهار و دیپلم رشته‌ی گرافیک است. از سال ۹۴ وارد حوزه‌ علمیه شد و هم اکنون در حال گذراندن سطح ۲حوزه می‌باشد وی می‌گوید که در تیراندازی مهارت خوبی دارد و به زبان ‌عربی نیز مسلط است.

میرزاییان، تهیه کننده و کارگردان است و مدتی می‌شود که به کار فیلمنامه‌نویسی نیز رو ‌آورده است! به گفته خودش از ابتدای دوران تحصیل در دبیرستان علاقه‌مند به کار بازیگری بوده و به مسابقات کشوری این عرصه راه یافته اما به طور حرفه‌ای از سال ۱۳۹۱ کار بازیگری، کارگردانی و تهیه‌کنندگی را آغاز کرده است.

از جمله آثار وی که به عنوان کارگردان و تهیه‌کننده بوده می‌توان به سرمای ‌‌تلخ، مداد، مهجوریت، فیلم‌های کوتاه سیب، اعتیاد، پریشانی، اسناد، پذیرش، فیلم نیمه بلند تعلیق، سریال بی‌کران، مستند جامانده و فاطمیه، داستانی عبور و مجموعه مستند ایران کد اشاره کرد.

وی در خصوص تغییر مسیر زندگی‌اش از حوزه‌ علمیه به سوی هنر می‌گوید: ورود به دنیای هنر ناگهانی نبوده و علاقه‌ی من به هنر از گذشته‌ی دور بوده است و هم‌اکنون در کنار تحصیل حوزوی، در عرصه‌ی هنر هم مشغول به فعالیت می‌باشم.


دانلود نسخه الکترونیکی سیزدهمین شماره از ماهنامه کلام تازه


او ادامه می‌دهد: متاسفانه انجام کارهای هنری اعم از ضبط فیلم و … در مشهد مقدس، از دیدگاه برخی افراد غیرقابل انجام می‌باشد یا به گروه خاصی محول می‌گردد و در بخشی دیگر، مجوز‌دهی از سوی ارگان‌ها و نهاد‌ها را اندکی دشوار می‌کند.

میرزائیان در خصوص حضور در فضای مجازی و نحوه استفاده از آن بیان می‌دارد: در حال حاضر تمام مواردی که با چشم قابل رویت می‌باشد، پیشرفت قابل توجهی کرده است و نه تنها در فضای مجازی بلکه در حوزه تبلیغ دین نیز می‌توان پیشرفت و رواج را مشاهده کرد.

وی افزود: امروزه بعضی از رسانه‌ها با هدایت کشورهای متخاصم، سعی در تخریب فرهنگ و افکار مردم دارند و هر روز با شیوه‌ای نو وارد میدان می‌شوند و ما نیز باید با استفاده از رسانه‌ها، واکنش بسیار خوبی برای خنثی کردن اقدامات مخرب آنان در نظر بگیریم.

و ادامه داد: با رسانه می‌توان اقداماتی مفید در جهت رشد وارتقای فرهنگ جامعه انجام داد و اگر یکی از این اقدامات پویا باشد، مورد پسند است.

میرزاییان در پاسخ به این سوال که راز موفقیت خود را ناشی از چه می‌داند، گفت: من در ابتدای راه هستم و به آن تجربه کافی نرسیده‌ام اما اعتقاد دارم که غرور بی‌جای برخی افراد ناشی از خودخواهی است و مصمم هستم در تمام جنبه‌های زندگی از غرور و تکبر بی‌دلیل بپرهیزم.

وی در پایان خطاب به جوانانی که می‌خواهند وارد این عرصه شوند تاکید کرد: توصیه‌ام به جوانان و افردی که می‌خواهند وارد کار پر رمز و راز هنر شوند این است که اگر مشتاق پیشرفت هستند، باید با علاقه قدم به دنیای هنر بگذارند و صرفا جهت کسب مادیات وارد حیطه بازیگری نشوند. ابتدا بیاموزند پس از آن به تئاتر و سرانجام به بازیگری روی آورند، چرا که در دنیای هنر، قدم اول، تلاش جهت آموزش و علاقه به این حرفه است.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند