اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل پروژه قطار شهری مشهد، چناران و گلبهار

اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل پروژه قطار شهری مشهد، چناران و گلبهار

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – نگار طاهونچی | حسین امامی‌راد در نماز جمعه این هفته گلبهار بیان کرد:۴۲ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد؛ نمی‌خواهیم بگوییم که هیچ گونه کم و کاستی در کشور وجود ندارد و بدون تردید باید در جهت کاهش مشکلات گام برداریم، اما برکات این انقلاب نیز کم نبوده است.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب ادامه داد: طبق بیانیه “گام دوم انقلاب” مقام معظم رهبری، اکنون باید به گذشته نگاه کنیم و برای آینده تمدن‌سازی کنیم. در مسیر ۴۲ ساله انقلاب مشکلات زیادی داشتیم که نمی‌توان بیشتر این مشکلات را به پای تحریم‌های ظالمانه آمریکا نوشت، بلکه عدم مدیریت صحیح و البته تحریم‌ها نیز در این مشکلات موثر بود.

وجود فضاهای دانشگاهی مناسب

امامی‌راد با بیان اینکه پیش از انقلاب دانشگاه فقط مختص به شهرهای بزرگ کشور بود، خاطرنشان کرد: در دوران قبل از انقلاب، دانشگاه‌ها انگشت شمار بود، اما اکنون در گلبهار ۲ فضای دانشگاهی وجود دارد و همچنین بزرگترین شهرک صنعتی کشور نیز مختص به این منطقه است.

نماینده مردم چناران، گلبهار، گلمکان، طرقبه و شاندیز با اشاره به اینکه در مسیر توسعه ۲ مقوله مهم وجود دارد، توضیح داد: علم و صنعت دو شاخه مهم توسعه هستند که ما پیش از انقلاب، در حوزه علم فقط در راستای ترجمه قوی بودیم و در حوزه صنعت نیز فقط در حیطه مونتاژ پیشرفت داشتیم اما اکنون در هر دو مقوله پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم که این پیشرفت‌ها از برکات انقلاب بوده است.

۴ اولویت مهم

وی همچنین مطرح کرد: با همت همه مسئولین در شهر گلبهار اقدامات خوبی صورت گرفته است. در ابتدای انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ بنده به عنوان خادم مردم، ۴ اولویت مهم را برای شهر گلبهار از جمله؛ ارتقا یافتن گلبهار به شهرستان؛ حمل و نقل؛ بیمارستان و آرامستان را در دستور کار قرار دادم.

امامی‌راد با اشاره به اینکه بحث ارتقا گلبهار از شهر به شهرستان اکنون محقق شده است، گفت: باتوجه به اینکه اکنون در دوران بحران کرونا به سر می‌بریم، جا دارد که اولویت دوم و سوم را با توجه به نیاز مردم جا‌به‌جا کنیم‌. بنده چندین بار به بیمارستان گلبهار سر زده‌ام و پروژه به صورت فعال است و پیشرفت خوبی در این زمینه در حال انجام است.

مترو یکی از بزرگترین پروژه‌های استانی

نماینده مردم چناران و بینالود در خصوص پروژه قطار شهری برقی گلبهار تصریح کرد: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه‌های استانی است که تاکنون برای آن زحمات زیادی کشیده شده و در مدت ۵ ماهی که بنده در سنگر مجلس بودم، دستور اعتبار آن را از آقای نوبخت گرفته‌ام.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده در خصوص پروژه قطار برقی مشهد، چناران وگلبهار، ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از آقای نوبخت گرفته‌ایم. اما وقتی به معاونین رئیس جمهور مراجعه کردیم، به ما گفتند که با دستور رئیس‌جمهور فقط باید تا پایان این دولت برای پروژه‌ها اعتبار در نظر بگیریم و در واقع پروژه قطار برقی بین شهری گلبهار پروژه بسیار سنگینی است و تا پایان دوره کاری دولت به اتمام نمی‌رسد و ما به همین منظور راه میانبر را پیدا کردیم.

امامی‌راد در توضیح راه میانبر در خصوص قطار شهری مشهد، چناران و گلبهار بیان کرد: قرار بر این شد که از آنجاییکه پروژه قطار برقی تا پایان دولت به اتمام نمی‌رسد، با ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار که از جناب نوبخت گرفتیم با مشورت سایر دوستان، قطار شهری را به صورت ریلی و واگنی همچون مسیر پرند به تهران، در اختیار مردم قرار دهیم و با این اعتبار ریل خریداری کردیم و چون ۳۵ کیلومتر مسیر آماده ریل‌گذاری است قطار شهری به صورت ریلی و دیزلی آماده به کار شود و مردم از خدمات حمل و نقل استفاده کنند.

شهرک دانشگاهی برای اساتید و دانشجویان

وی در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی گلبهار گفت: به این دانشگاه ۲۰۰ هکتار زمین داده شده که به غیر از ساختمان اداری بقیه زمین رها شده است و این پذیرفته شده نیست. به همین دلیل نیز بنده بعد از مشورت، برای این ۲۰۰ هکتار زمین دستور توسعه گرفته‌ام که برای ۴۰ هکتار از مساحت زمین سایت کشاورزی ساخته شود و آنجا تبدیل به شهرک دانشگاهی برای اساتید و دانشجویان شود. همچنین برای ارتقا دانشجویان نیز مجوز رشته دندانپزشکی را گرفته‌ایم.

استقرار ۵ بخشدار در دو شهرستان

امامی‌راد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ارتقا شهر گلبهارگفت: ارتقا گلبهار از ده سال پیش مصوب هیئت وزیران قرار گرفته بود، اما در دوره ریاست جمهوری آقای روحانی تقسیمات کشوری متوقف شد و مدت یک و سال نیم  است که مجددا آغاز گردیده و در ارتقا یافتن شهرستان گلبهار مسئولین زیادی ازجمله امام جمعه محترم تا شورای شهر و شهرداران تلاش نمودند..

این نماینده مجلس اظهار داشت: درگذشته شهرستان چناران دارای ۲ بخش از جمله چناران و گلبهار بود و۲ بخشدار داشتیم اما اکنون با ارتقا یافتن گلبهار به شهرستان ۵ بخشدار در این دو شهرستان مستقر می‌شود.

استقرار ادارات در گلبهار

امامی‌راد با بیان اینکه همزمان با شهرستان شدن گلبهار، دهستان‌ها نیز توسعه پیدا می‌کند تصریح کرد: اکنون با موضوع شهرستان شدن گلبهار، بار اداری از دوش چناران برداشته می‌شود و ادارات در گلبهار مستقر خواهند شد.

وی افزود: با ارتقا یافتن گلبهار به شهرستان اعتبارات جداگانه‌ای برای این منطقه در نظر گرفته خواهد شد و نیروهای دیگری اضافه می‌شوند. همچنین علاوه بر اعتبارات جدا برای شهرستان؛ فرماندار می‌تواند از اعتبارات ماده ۱۸۰ که در اختیاراتش قرار می‌گیرد نیز استفاده کند و اکنون نیز اعتبارات ماده قانونی ۱۸۰ برای شهر چناران و گلبهار به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند